mops

Vdechla jsem nosem křídový prášek. Je to nebezpečné?

Zřejmě školní křída.
Doplňuji:
Vdechla jsem opakovaně přes slámku do nosu menší množství školní kříd(rozdrcené kostičky velikosti 8 mm).Je to nebezpečné?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Jednorázově to nebezpečné není, většina prachu se ti zachytila na sliznicích v nose (to vysmrkáš), zbytek na sliznících průdušnice (a dál) – to vykašleš…
Opakovaně to ale nedělej, plíce se takového prachu už zbavují obtížně.

Doplňuji:
Ty´s vdechla kostičky 8 mm???
:-O
Jak už jsem ti psal – jednorázově to nebezpečné není (křída není jedovatá).
Pokud to budeš dělat častěji, hrozí ti kromě zaprášení (až) plic i ´vysušení´ sliznic a následně katar.
Nemyslíš, že je zhovadilé dělat takové blbosti???

Další odpovědi
Awe

Po zdravotní stránce ti to asi neublíží, ale bojím se o tvou psychiku…
Proč by tohle kdokoli dělal?Teda jestli sis nemyslela že je to koks, v obou případech si dej pár facek

Zbynas

Je to podobné, jako když nosem celý den vdechuješ prach, kouř. Akorát ve větší míře. Za chvíli to bude zpět v normálu.

zjentek

nech toho ..pokud už dnes vdechuješ kostičky o vel. 8mm, co bude, až z tý školy vylezeš?