david22

Včera se mi ztratil mobil. Nevíte, jestli operátor(nebo někdo jiný) umožňuje zaměřením polohy mobilu zjistit souřadnice?

Pokud mi vypadl z kapsy, dal by se po zjištění polohy ideálně najít.

Nejlepší odpověď
baghira

Ano, pokud je mobil zapnutý, tak operátor dokáže zjistit jeho polohu, s tolerancí desítky až stovky metrů. Nicméně musí k tomu mít silnější důvod, než žes ten krám někde ztratil.

mojitek

mobilní operátor tohle zaměřování poskytuje jen policii-na příkaz soudu a u závažnějších trestných činů.Jinak nee.