V čem jsou celkově pošty v západních státech jiné než naše Česká pošta?

Zajímalo by mě,jak a včem jsou poštovní služby v západních zemích jiné než oproti co nabízí Česká pošta ?

Nejlepší odpověď
annas

V zemích EU došlo k procesu liberalizace poštovních služeb , která byla dokončena v roce 2012. Účelem této reformy bylo vytvořit odvětví konkurenceschop­nější a efektivnější ve všech členských státech .a zajistit univerzální službu spotřebitelům.

Takže nejsou velké rozdíly v poštovních službách,, které vznikaly postupně.

Vše si můžete přečíst v odkazu.

ttp://www.tou­teleurope.eu/les-politiques-europeennes/con­currence/synthe­se/la-liberalisation-des-service

Třeba v Německu přepravují zásilky elektromobily.

Jinak mnohem dříve se německá pošta začala zbavovat poboček, předává je soukromníkům.

Podle listu bude Deutsche Post i nadále obstarávat doručování dopisů a zásilek, o zbytek se ale postarají právě noví provozovatelé.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/ne­mecka-posta-se-zbavuje-pobocek-preda-je-soukromnikum-pgz-/eko-zahranicni.as­px?c=A090806_171456_e­ko-zahranicni_vem
-
U nás se něco podobného objevuje i u nás. Pošta Partner.
-
Porovnání se zahraničím

V současné době má Česká republika na jedné straně jednu z nejhustších poštovních sítí v Evropě, na straně druhé má z evropských zemí nejnižší podíl poboček provozovaných smluvními partnery.

Pro srovnání, v Německu se jedná o téměř 100% podíl smluvních partnerů, v Rakousku 71%, v České republice to počátkem roku 2016 byla 3 %.

Další země – Rakousko, ale bývalé země východního bloku – Polsko, Slovensko, Maďarsko.

Trend převodu vlastních pošt na franšízy je charakteristický pro naše soused,y ale i pro celou Evropu.

http://www.par­tnercp.cz/o-poste-partner

Anglickou poštu si můžete srovnat s českou poštou

http://www.an­glie.cz/zaklad­ni-informace/posta/

Další odpovědi
Drap

Pokud mám já zkušenost jsou až na drobnosti v podstatě stejné. Ve většině států vychází poštovné v přepočtu o něco dráž a každý stát má jiné známky. V některých lokalitách pak tamní pošty využívají doručení do stacionalních schránek na počátku ulice než do schránek na poště.