huxa

Vážně je teď takový „mezigeneracový“ rozdíl?

Pouštím bratrovi film s hodně hlupokou pointou (v jeho letech jsem ho poprvé shlédl a hodně mě zasáhnul) a on si všímá naprostých maličkostí, např. že je v pozadí divná budova, … ale hlavního děje ne a už vůbec né citů postav, …

Čím to může být způsobeno? Je to vážně výsledek moderní doby?

Nejlepší odpověď
hanulka11

všímá si prostě jiných věcí než ty .....jistě doba nese své ovoce – zvlášť jestli je dost vnímavý
já když vidím film, který se mi líbil před 20lety ,tak dnes říkám …taková blbost ,jak jsem na to mohla koukat

Další odpovědi
Pájo

Mým osobním názorem je, že jde nová generace jen po povrchu, nechce se ničím hlubším zabývat, (hlavně se neumazat manuální prací) nic řešit a tvořit si vlastní názor. Je to podle mne dáno všeobecným přetlakem dat (TV, internet, reklamní kampaně, konzum).
Všechno je jim servírováno, nemají vlastní názor, jen přejímají něčí postoj. Jsou tak snadno manipulovatelní. Proto jim uniká to hlavní… jako ten děj a pointa ve filmu. Co je zajímá, je nepodstatný detail, jak něco nebo někdo vypadá, nosí, co si právě koupil a má.
Doplňuji:
jinak je to Mezigenerační rozdíl.