Psychotic

Vážně by Viseryse Targeryena zabila jeho zlatá koruna?

SPOILER 1. série Hry o trůny

Khal Drogo zabíjí Viseryse tím, že mu polije hlavu roztaveným zlatem z kotlíku na polévku. Napadá mě… musí něco takového člověka skutečně zabít? Lidé dokáží přežít hrozivé popáleniny – mozek chrání lebka a podlebice… Při úrovni lékařské vědy/magie by nejspíš zemřel na šok nebo infekci, ale to by nebylo hned. Na co tedy asi zemřel?

Nejlepší odpověď
BANAN93

ZLATO
Již při teplotě 1 100°C se začíná znatelně odpařovat, ačkoli teplota varu je až
2 966°C

Takže když by byla teplota třeba kolem 1800 °C a poleje ti to hlavu tak se mozek uvaří jak vajíčko na tvrdo :(

předposlední díl byl super – už se těšim na další sérii :D
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dQ-LIOFXzgM

Další odpovědi
mosoj

Ty voje, to jsou vjeci.

led

Nalievanie vriaceho olova alebo iného kovu na hlavu, do krku, odsúdeného je v „sadzobníku“ stredovekého mučenia a popráv.
Všetkých 59 spôsobov smrtí ukázaných v tomto seriále je reálnych:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0k725l92Mk4&fe­ature=em-subs_digest-vrecs

led

„Na co tedy asi zemřel?“
Neodborne – laicky:
1 – šok z pravdy nadchádzajúcej smrti
2 – vysoká teplota, varená krv, poškodenie lebky a mozgu,
3 – udusenie a zástava srdca
no, odborníci by toho dali viac a v správnom poradí

Lamalam

Normálně mu explodoval mozek.