Avatar uživatele
Adri ..

Vaše sbírky ? Sbíráte něco či sbírali jste ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, Deli, Heřman, Adula.57 před 4524 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

V dětství i trochu později jsem „sbíral“ různou havěť. Neusmrcoval, ale choval, množil, pozoroval.
Teď, na starý kolena, to fotím dávám do alb i prezentuji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Zamlada šutry, ale hlavně hmyz pro chov a studium. Nyní dokumentuji různé živočišné (především hmyzí) i rostlinné druhy fotograficky pro sebe i odborné weby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Heřman

Dříve jsem sbíral kameny (horniny a minerály) .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ivetka303

autogramy
pohlednice
takový ty malý plyšový hračičky na záclony (nevím, jak se to jmenuje)

Teď už nic :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

trochu zvláštní ale já zbírám krabičky od tic tac :D už jich mám kolem 90ks

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Poštovní známky s motivem koní, mám docela pěknou sbírku. Chodila jsem je kupovat hlavně do filatelie v Praze na Příkopechn /u Václaváku/, teď už tam je dávno jiný obchod. A samozřejmě i jinak jsem je sháněla.
Pak jsem sbírala obaly od žvýkaček, pořád je mám, jsou jich stovky.
Pak taky pohledy zvířat.
A dá se říct, že jsem sbírala i knížky o psech, ono to tenkrát šlo, protože jich nevycházelo moc, tak to byl vždycky svátek, když vyšla nová a jela jsem si ji koupit. Pamatuju, jak poprvé vyšla Velká kniha o psech, něco, co tu do té doby nebylo, byla jen na objednávku a čekalo se na ni. Stála 300,– Kč, to byly tenkrát slušné peníze. Postupem času se dala koupit mnohem levněji ve výprodeji v Levných knihách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marťa382

Sbírám různé hezké kameny. Mám na ně takovou skleněnou misku, takže je na ně hezky vidět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Sbírala jsem cukříky, co se dávají ke kávě. Nakonec jsem zvažovala sbírku zrušit a tady na odpovědích jsem našla paní, která ji uvítala pro svou dceru, která také sbírá cukry.
Ona mi zas za ně poslala kalendáříky (takové ty kartičkové na celý rok) do sbírky mojí maminky.

Dříve jsem sbírala pohledy a ještě další věci, teď už mám chuť sbírat jen zážitky se svými milými, ty jsou to nejcennější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sea

Zamlada pivní tácky – české z různých koutů i z cizích zemí, mám jich ještě plnou krabici a je mi líto se jich zbavit. Už odmalička mě přitahovaly různé knížky o strašidlech, ty mám ráda doteď, moc jich sice nevyšlo,tak jich taky pár mám 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Sbíral jsem kameny a zkameněliny,poh­ledy,knihy sci-fi,LP zpěváků a skupin,stříbrné přívěšky na řetízek s tajemnou symbolikou,výs­třižky článků – záhady,herbář a sušené byliny,propis­ky.Jinak jak beer.To je moje krevní skupina.Jo a ještě ty pivní tácky.Teď sbírám vraky mobilů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Od malička jsem sbíral modely autíček.Začal jsem angličákama od Matchboxu.Pamatuju si,jak se špatně sháněly,vozili jsme je třeba z Maďarska.Z do­volených v NDR jsem si zase vozil plastové,ale propracované malé modýlky aut 1:87 k modelové železnici.Po revoluci to byly modely Bburago,nejdříve 1:43,mám i několik 1:24 a 1:18.Postavil jsem i několik stavebnic kamionů od Italeri a Rewelu.Dodnes to všechno mám,syn už má taky spoustu autíček,hlavně Ferrari.V zimě se chystáme vyklidit sklep,kde si chceme zařídit modelářskou dílničku a TT kolejiště.Vláčky i s kolejemi a domečky už mám asi 20 let v krabici:-(Jinak jsem jako dítě sbíral plechovky od limonád a piva,pivní tácky,známky,obaly od čokolád,obrázky ze žvýkaček Bajo,papírové vystřihovánky z ABC…všechno to ještě mám u naších na půdě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Raritní, nízkonákladové a limitované edice vzácných hudebních CD, málo známé kapely, dá se stáhnout z netu a vypálit nebo uložit na HDD či flešku. Kdysi origoše, nyní jen CD-R, peněz není nazbyt. Také knihy z oborů hudba a záhadologie. No a do kompletu pivní etikety.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek