Váš názor, prosím! Mám známé, kteří měli psa. Žili všichni v bytě ve městě a měli se navzájem velmi rádi.

Manželský pár, dospívající děti, pes. Pes v zimě uhynul. Chtěli psa pohřbít, ale kdesi u jejich chaty byla zmrzlá zem, tak odložili „pohřeb“ do jara. Vyklidili doma mrazák, psa tam uložili. Podotýkám, že se jednalo o argentinskou dogu. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
aramah

To je fakt ujetý…A to mám ráda zvířata naše doga má taky hrob,nejde takového psa hodit do kafilérky. Já bych kopala a kopala a kopala až bych vykopala…

Do mrazáku vžádném případě ☹
I

Další odpovědi
Funna

to je docela morbidní…když si představím, že mám v mrazáku svého mrtvého psa, tak je to docela hnus…souhlasím a aramah..i kdybych měla rozdělat ohníček a zem rozmrazovat, tak doma si ho nenechám…to bych s ním raděj zajela do do psího krematoria…
Doplňuji:
vám to připadá docela normální? to by jste si nacpali do mrazáku klidně příbuzného jen proto, že je zmrzlá zem a hrobníkovi se nechce kopat?????
…já své zvíře pokládám za člena rodiny, proto to přirovnání…

anonym

Civilizovaní a kultivovaní obyvatelé měst normálně využívají psích hřbitovů, kde jsou služby celoročně a na úrovni „člena rodiny“.
viz odkaz:

Zdroj: http://www.hrbitov-nenia.cz/clan­ky.html

Lucijej

Já to chápu, my jsme to taky tak udělali, když v zimě uhynul náš kokršpaněl.
Doplňuji:
My ho chtěli pochovat u chaty a tam je hrozně kamenitá půda a přes zimu je to horší než beton.

bolak

Lucijej taky :))

tak mě napadlo, děda pořád lamentuje, že už brzo umře a pořád nemůže najít volnej hrob, tak že bych poslal babičce link…

anonym

Tak podle mě zcela normální a v pořádku. Jenom si tak říkám jestli mají hodně objemný mrazák, že se jim do něho ten pes vešel. U nás by tam šel jedině po kusech a ještě by zbylo masa.
Doplňuji:
Mám dost ráda morbitní humor, ale zvířata mám ještě raději. Sama jsem podobnou situaci neřešila – u nás se i pes velikosti německého ovčáka pohřbil do země, která byla dosti tuhá.

www

Pokud nebudu chtít využít možnosti psího hřbitova a mám možnout zvíře pohřbít na vlastním pozemku, rozhodně nebudu používat mrazáku.
Je to krajně nedůstojné, neetické i odporné zároveň.
Doplňuji:
Možná ale ti lidé pouze pohřbívali psa, ne člena rodiny, možná to také vidí jinak.
V každém případě je to ale jen jejich záležitost a mně (mám) se to může jen názorově nelíbit, toť vše.
P.S: Na veterině mrazák, pokud vím, mnohde taky tak funguje.

anonym

Jo to je v pohodě, každopádně doporučuji jednotlivé díly označit (tedy, kdyby se tam nevešel v celku a muselo dojít na porcování) tak jak to dělá manželka, přední, zadní, srdce, plíce, játra, ledvinky........ :).
Wauuu, to je ale drsné, pes v mrazáku, ještě k tomu uhynulý. Proč tu není možnost vložit emotikon, tento to ale vyjadřuje přesně : ☹*)