Avatar uživatele
Plyšák

Jaký je váš názor na Prahu?

Narodila jsem se v Krkonoších, tudíž samé hory, lesy, louky a neporušená příroda… Prahu ráda navštívím, ale vidím tam samé bezdomovce, opilce nebo neohrabané Pražáky :) jsem prostě zvyklá na jiný styl života a bydlet do Prahy bych nešla… zajímal by mě váš názor… Jak těch, co v Praze žijí, tak i těch co Prahu sem tam navštíví. Podle mě je tam fajn jet na výlet, ale bydlet bych tam nechtěla ! :)
A jak Prahu vidíte vy ? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, uccello, anonym před 3159 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Velké město se spoustou lidí............ale takových je spousta.
Je snad jasné, že logicky ! existují rozdíly mezi městem a venkovem.
Těžko potkám srnku na Václaváku a hledat stanici Metra v Horní Dolní bude asi marné.
Tak to je......a nic s tím nejde dělat.

Všechno na tomto světě má své pro a své proti.

Bydlím v Praze, nadšený z toho nejsem.......­..........také bych se rád hned po ránu proběhl orosenou vysokou travou vstříc vycházejícímu slunci, cítil vítr ve vlasech a „tydle vjeci“.

Mám smůlu – i když bych běhal, až bych plakal.......... to se v Praze těžko uskuteční.

Rozdíl mezi velkým městem a venkovem asi nejlépe ocení ten, kdo obě prostředí skutečně zná, žil v nich a dokáže ocenit všechna pro a proti.

Docela by mě zajímalo, kudy a kde v té Praze chodíš, když vidíš samé bezdomáče, ožraly a neohrabané Pražáky......­.........já to tedy takhle neznám.
To je to samé, jako kdybych tvrdil, že že v Krkonoších všude řvou nesnesitelně veverky, místní jsou neuvěřitelně šikovní, obratní a pružní.......­.......atd.
A neříkej, že i u vás se neumí chlap sežrat jak ruskej mužik.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne se takhle srovnávat nedá, každé má svá pro i proti.
Jednomu vyhovuje to, jinému něco jiného.

A že by v Krkonoších byla neporušená příroda?
Podívejte se např. na majitelku Luční boudy …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já bych tam taky bydlet nechtěl,bydlí tam jen praháci,po ničem pražským netoužím.
Líp je mi na vesnici,kde mám přírodu na dlani a je tu klid.
Nemám rád pražáky.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kenzie Teena

Také bydlím v krásné přírodě, tudíž mám názor na Prahu jasný. Studovat tam, rozjet kariéru, proč ne, těch možností je tam moc, ale na rodinný život toto město pro mě není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
reika

Tak já bych se tam odstěhovala hned… Jezdím tam každý rok alespoň na pár dní. Tam se člověk nenudí, stále se dá kam jít – a těch památek! Nemohu se Prahy nabažit. Poslední týden v září tam jedu zase – už se nemohu dočkat!!! – Je to nejkrásnější město na světě!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

jsem z Moravy, takže můj názor na Prahu je asi neobjektivní :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

V Praze pracuji a mám ji ráda, ale žít bych tam nechtěla.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

Já bydlím v Praze a za barákem mám přehradu, les, pole. Když chci do centra, jsem tam za půl hodiny. Všechno mám při ruce. Ale klidně bych žila někde v horách nebo v přístavním městě u moře…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

mám Prahu prolezlou skrz na skrz,ale že bych viděl jenom same ožraly,bezdomovce a dokonce neohrabané pražáky-to jsi zjistila kde a jak jsi na to přišla že to jsou zrovna „pražáci“ ? Oni to měli vyražený na čele? :D Do Prahy jezdí lidé z celého světa,je považována za jedno z nejhezčích měst světa,bohužel je to tu ale taky samá náplavka z vesnic ,z Moravy,protože tam práce prostě není,a když je,tak za směšný plat a ani ten často není vyplacen. Jo jo,takhle jste si to sami -mimopražští zařídili,ale hlavněže váš nejprovozovanější sport (hlavně moraváků) je pomlouvat . PS: Praha není jen Václavák nebo Malá strana,hrad… je tu plno lesů,rybníků,hezká příroda,vyžití pro lidi,atd . PS: a kde všude jsi tady byla,že takhle kategoricky neguješ Prahu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
uccello

Největší chlív v republice. Do prahy jsem přišel v 99.r. studovat. Po deseti letech už jsem jí měl plné zuby a teď musím říct, že není nad venkovský život.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Momentálně v Praze žiju…
😉
Ale jo – máš pravdu, už se těším na ´důchod´ na venkově…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

v Praze jsem sloužil 11 měsíců vlasti (ZVS), tenkrát to šlo, spousta možností, kultury, pracovních míst…dneska už ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Asi tak… je krásná, ale jen tak na návštěvu, maximálně na pár dní. Bydlet bych tam nechtěl. I kamarádka, která tam žije několik let (původem z Písku), říkala, že je tam život jaksi „zrychlenej“, to pro mě není už vůbec…
(taky jsem z Podkrkonoší)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Prahu miluju. Jsem tam několikrát v měsíci.
A bydlet se nemusí jen v centru nebo sídlišti.
I v Praze se najdou místa na pěkné bydlení se stromy či loukou nebo lesíkem.
Je tam vždycky kam jít. Ať již na kávičku nebo kulturu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Žila jsem v Praze od svých 19 let do 34 let
několik let studovala. Moc se mi Praha líbí
i teď a klidně bych se vrátila, kdybych měla
kam. Mám krásné vzpomínky na studia i na
první lásky 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

To co uvádíš ty (bezdomovci, opilci, kočičí hlavy..) je zase pro pražáky „neporušená příroda“. Jedná se jen o jiný úhel pohledu vnímání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Jako rodilý pražák mám k Praze kladný vztah i když už mnoho let žiju jinde. Neporušenou přírodu dnes u nás najdeš jenom těžko. V Krkonoších jí taky už moc nezbylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek