El dejvo

Váš názor na následující větu..prosím

Potřeboval bych vědět váš dlouhý názor na tuhle větu:Chovej se ke svým rodičům tak ,jak chceš aby se k tobě chovaly tvé děti..

Nejlepší odpověď
Jsemtady

Na jednu stranu dost nesmyslna.
Je potreba si ale uvedomit, ze pres vsechny poucky a prikazani atp. Si clovek a tim spis dite osvoji chovani, ktere vidi. Muzes jim rikat co chces, jak se maji chovat apod. ale kdyz ty se budes chovat jinak a oni to uvidi budou se pak chovat stejne nezavisle na tom, co jim napovidas. Kdyz si s rodicema vytres prdel a oni to uvidi, nebudou se pak rozpakovat se ji vytrit s tebou a naopak pokud budes starostlivy a budes jim pomahat, tak se ri to pak vrati.

Další odpovědi
marci1

Toto krédo by si měli osvojit všichni. Měli bychom si uvědomit, že jak se my postaráme o své rodiče, tak se budou starat o nás naše děti. Pokud necháme rodiče, aby žili v osamění, bez naší komunikace s nimi, pomoci, popřípadě je „odložíme“ do Domova důchodců, tak nemůžeme očekávat, že se naše děti budou jinak chovat k nám. Příklady táhnou. Chovejme se k rodičům s úctou, láskou a pochopením. Máme jim jistě co „vracet“, za jejich lásku, pochopení a starostlivost, kterou věnovali nám, svým dětem. A pokud naše děti uvidí, že svoje rodiče máme v úctě, vážíme si jich a hlavně jsme co nejvíce s nimi, tak jistě nám to také zopakují a budou si nás vážit a hlavně mít rádi. Jsem ráda, že my to tak v rodině máme. 🙂

anonym

Mohu jen zkráceně. Kdo má děti, pochopí veškerou starost rodičů. Tedy i kdyby nebyli vlastní, ale ti, co se okamžitě probouzeli, když se z postýlky ozve mami. Když taťka kupuje dobroty. Když dáte dětem vše co potřebují. Pak se dá pochopit snaha rodičů, i těch nevlastních, kteří pro vás pracovali, chránili vás, atd. A pak přichází ta vděčnost, to poděkování.

LucinkaLLL

Tak, jak jste se choval, chováte ke svým rodičům, tak se k Vám bude chovat Vaše dítě. Pokud chcete, aby se k vám takhle vaše dítě chovalo, chováte se tedy ke svým rodičům dobře. Pokud nechcete, aby se takhle chovalo, chováte se tedy špatně :)