gecco

Vaříte-li hovězí vývar z kližky (apod), necháváte v polévce všechno maso a nebo třeba mezisvalové blány vykrajujete?

Resp. necháváte v polévce jen libové maso a nebo použijete vše?

Nejlepší odpověď
anonym

Nikdy jsem z kližky, potažmo z jakéhokoliv masa nic nevkrajoval. Kdo to dělá, jak by jedl polévky z pytlíku od Vietnamců. Gurmán ví, co je dobrého.

Další odpovědi
Agneta

Vykrájet, jinak nepapám:DDD

UltraFan

Snažím se vždy blány odstranit 🙂

Takže v polévce nechávám pouze libové maso 🙂

marci1

Nechávám všechno maso, nejlepší je kližka s morkovou kostí – Osso bucco. 🙂

anonym

udělal bych to takhle. než abych vykrajoval blány, tak použiji maso bez blan a hlavně kosti kosti. mimochodem, kližku na vývar nikdy.
kde jsou ty časy, když jsem přišel ráno do práce a zakládal vývar dvakrát 500l. z hovězích kostí (harfy,morkové kosti) 🙂

Awe

V polévce určitě vykrojit. Tučné mám rád po vypečení

Klaproth

Polívky osobně nevařím. Na talíři sním co dostanu, tučné mi nevadí.

anonym

Vývar se nedělá z kližky,ale nejvíce ze žeber,to bys měl vědět za ty ubohý body co ti dali přisluhující.
Z kližky se dělá guláš ty kuchaři.Ale já nechávám to co dám do polívky i na talíři tomu kdo to žere,vyjma dětí,pak mám ta suppe říz.A nauč se psát pořádně,protože evidentně se v mase nevyznáš.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.