Vaříte ještě někdo v papiňáku?

Doplňuji:
taky jsem se ho jako dítě bála,al dnes v něm vařím guláš

Nejlepší odpověď
kropitko

Nikdy jsem v něm nevařila, mám z něj panickou hrůzu, moje máti v něm vařila, ten pístek podpírala vidličkou,,nikdy to na mě nepůsobilo věrohodně,,,pak to na ní prskalo, vždy u toho děsně křičela,,takže se ani nechystám ho pořídit,,prostě se bez něj musím obejít,,,brrrr, bojím, bojím,,,
Doplňuji:
To vás obdivuji, já jsem nepřišla na chuť ani remosce, toustovači, myslím ten, jak z něho vystřelují opečené tousty, no a další zbytečnosti, které si pořídily známé po revoluci. Vyzkoušela jsem friťák, no ten mě také nenadchnul,,,at­d,,,jsem asi předpotopní,,

Další odpovědi
BEAES

Nedám na něj dopustit, vařím v něm docela často, hlavně maso na různé způsoby. Dnešní modrní papiňáky už jsou zcela bezpečné a píst u nich neposkakuje ani nehvízdá. Je to super vynález.

anonym

Ja ano,pokud pospicham.

annas

Já ano. Hovězi maso. Když spěchám, třeba i brambory nebo rýži.

Miroslavst

Už ne.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­pi%C5%88%C3%A1k

panenka

už nevařím v papínáku

vagra

Vařím v něm takřka všechno,vývarové polévky,guláše i maso.Šetří čas.Díky za něj!

ten který je

Moje žena v něm vaří,ale já raději ne – hrozilo by nebezpečí výbuchu.:-D
Raději se nepouštím do rozsáhlejších akcí.:-D

ReHu

Ne.
Sice potravina změkne dříve, ale vlivem tlaku se mění struktura a to není moc zdravé.
Mnohem zdravější je vaření delší dobu při nižší teplotě.

Jsemtady

Když už je to uzamčený tak jen dodám – nikdy nikdy nikdy neuděláš tak měkoučký masíčko aniž by se připálilo jinak než v papíňáku … sláva receptům našich babiček 🙂

anonym

já taky toustovače ani fritovaci hrnec nepoužívám,jen ještě ten papínák,ten je skvělý