dudu

Variabilní využití zimních pneumatik?

Na podzim jsme zlikvidovali auto Škoda 135 GLX Favorit, rok výroby 1993. Teprve nyní jsem si uvědomil, že v garáži mám téměř nové zimní pneumatiky nazuté do disků na toto vozidlo. Jsou použitelné i na jiné typy, třeba na Fabii atd. Nebo prosím poraďte jak s nimi naložit.

Nejlepší odpověď
mosoj

Proveďte kontrolu shodnosti disků. Jedná se o středový otvor. Pozdější typy Favoritů již měly disk shodný s Felicií. Starší typy ale měly disk jiný. Jak to je s Fabií nevím, ale určitě někde najdete porovnávací tabulku jak disků tak prozměrů pneumatik.
V nejhorším se použijí alespoň gumy.
Doplňuji:
Samozřejmě ve hře je i rozteč šroubů.
Ale to souvisí také s tím otvorem.

Další odpovědi
tom004

Podobný problém vyřešil můj soused tak,že je odvezl na vrakoviště a vyměnil. Bylo to Audi za Fiat. Vyměnili mu je bez problémů.

dědapetr

Disky těžko jen kdyby někdo měl to samé vozidlo – gumy se dají prodadat je na nich rozměr,tak podat inzerát.

ReHu

Zkontrolovala bych rozměry pro případné využití u jiného auta.
2. možnost – to vrakoviště
3. možnost inzerát

cukrar

vyfotit, prodat na Aukru

janek66

Favorit 93 už měl rozteč šroubů 4×100, použitelný i na Felicii a některá vozidla koncernu Wolkswagen, Seat…Na Fabii nepasují, ta má rozteč 5×100.

mosoj

dudu: tady se to dá zjistit -
http://www.pneu-central.cz/plechove-disky/