elektrikář

Vaří se ještě někde jinde na světě něco podobného. Jako jsou Slovenské halušky z brynzou?

Nejlepší odpověď
sdesigner

Velmi pekna otazka. Bryndzove halusky priam zboznujem, dobre mastne zo slaninkou na vrchu a zapit kefirom :) toto asi fakt niekde nevaria :) ale v dostanete ich aj v inej casti sveta. Momentalne pracujem v Taliansku a chodim tu dvoch slovensky restauracii ktore vlastna slovaci. Tam sa dockam halusiek a akurat si mi urobil chute takze asi startujem auto a idem sa najest :D Spravit sa mi ich nechce. A vlastne ani nemam cim. Brindza ako nasa tu nieje no je to tu ovci syr. Ktory sa da pouzit ako nahrada..ale fakt ot nieje ono.

Další odpovědi
Natty*

U nás, halušky se zelím.

manon

Italové vaří gnocchi quattro formaggi – ale podobné je to jen trochu :)

Damiana

Hned mě napadlo to same, co píše manon – gnocchi jsou fakt dost podobné… jenomže… ta bryndza je přesně to, co je dělá výjimečnými. A pak také halušky se dělají ze syrových brambor, ale gnocchi z vařených. Halušky s bryndzou jsou unikát. Také mi moc chutnají.:-)