sharkee

Vaření vody v pet lahvi

Jak je možné že můžu klidně uvařit vodu v pet lahvi a ta se nerozteče? (úkol na fyziku)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, je to možné. Ve vyšší nadmořské výšce, kde je menší tlak se voda vaří dřív než při 100°C a tudíž se při menším tlaku vaří voda dříve a láhev se nerozteče. Pokud docílíš tak nízkého tlaku, může se voda vařit-bublat již třeba při 60°C i méně.

Další odpovědi
Blecha

záleží jakou má plast z níž je lahev vyroben teplotu tání, pokud méně jak 100 stupňů tak to nelze, a pokud více tak to lze