LucinkaLLL

Vánoční kapr zdravě

Nemáte nějaký recept na kapra, aby byl zdravý (tím pádem, aby nebyl obalený v mouce), a aby se hodil k bramborovému salátu? Na internetu moc receptů na zdravého kapra není..

Nejlepší odpověď
Sůwa

Dělávala jsem to pro tchýni – stáhnout kůži, nacitronovat, mírně osolit, pokmínovat, přidat nasekanou zelenou petrželku a s kouskem másla upéct v alobalu ( případně na grilu ). Dietnější to snad ano nejde… 🙂

Další odpovědi
sevos

Kapr na vodě.
Doplňuji:
Uvařit nebo udusit na zelenině.

anonym

Třeba tady máš zajímavý recept – http://video.va­reni.cz/biftek-z-kapra/ , ale pokud nechceš kapra obalovaného, prostě jej neobaluj – když si do vyhledávače zadáš „kapr steak“, vyběhne ti spousta receptů.

anonym

Tak mouku vynechej a obal kapra nejdříve ve strouhance a potom v rozšlehaných vejcích.
Doplňuji:
Protože opět se našly ty z hloučku „moudrých“ ty, co mají zapotřebí jenom drbat a „nečtou“ otázky, tak doplňuji speciálně pro annas, Sůwu a gagaga:
tazatelka hledala recept na „zdravého kapra“, což samo o sobě kapr jako takový je (neumíte číst DÁMY), dále tazatelka chtěla, aby v receptu nebyla „mouka“ (o strouhance nepadlo ani slovo).
Za třetí je zde podmínka, aby se upravený kapr hodil k bramborovému salátu, a to ty vodovaté a bez obalení připravené druhy kapra moc dobře nesplňují.
Doporučuji jmenovanému triu zamyslet se nad sebou a pročíst si kodex. Snaha o zesměšňování jiných uživatelů je bezesporu jeho závažným porušením.

elektrikář

U nás se konzumoval zbytek kapra který se neosmažil. Pečeného na kmíně a másle z několika řezy cirtonu.Před podáváním pokapaný přepuštěným máslem a citronovou šťávou.A vařené brambory
Doplňuji:
Jnak jde ryba vařit v páře zeleninového vývaru z kořené zeleniny.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.