Illines

Vanoce v letnim case,libili by se vam?

Je dost cizich zemich,kde se slavi vanoce od 20 stupnu a vyse? Ja nevim zda by se mi to libilo,prece jen zimni kouzlo vanoc je nejhezci.

Nejlepší odpověď
Drap

Mě by se to určitě nelíbilo. Proto bych nechtěl žít na jižní polokouli. Ale je to asi jen zvyk. Kdybych byl od malička zvyklý, že Ježišek chodíé v létě, tak by mě to asi nepřišlo.

Další odpovědi
maia

Mě by se to moc líbilo. nemám ráda zimu :)

venkovan

Jde o nějaké svátky které se váží k nějaké události lidí, a nebo jde o pocity té které osoby.
nic ve zlém, ale řekl bych, že je znatelné, že leckdo Vánoce vnímá jinak než původně vznikly (mimochodem, stejně jsou to pohanské svátky návratu Slunce. Jen nevím, zda pohani na jižní polokoli slavili podobné svátky měli taky (tedy u nás v létě, u nich v zimě).-

Damiana

Mě tedy určitě ne! Miluji zimu, sníh a tu pohádkovou atmosféru kolem Vánoc. Proto se mi asi vůbec nelíbí velikonoce, jsou moc pestré a celkově uřvané… Zažila jsem jednou Vánoce v LA a stačilo!

MK44

Asi je to otázka zvyku, rodinných tradic a vzpomínek z dětství. Nejsem Australan, takže v létě na rozpálené pláži vidím palmy, jachtu s plachtami naducanými brízou vonící po romantických dobrodružstvích mořeplavců a v kornoutu zmrzlinu. Ale smrček se svíčkami tam ne a ne zasadit. Cpát se v tom horku ještě prskajícím dozlatova upečeným kaprem, na sobě šortky, no uznejte. A padat s koledou do bahna mezi krokodýli? Nebo stavět pískováka mezi eukalypty a sukulenty? No prosím, místo hrnce mu můžete dát na hlavu kokos, ale seženete v tropech vůbec mrkev? K Vánocům mi prostě sedí brzký večer, tajuplné šero, ve kterém se může Ježíšek ukrýt a bílá poleva na jehličí a po stráních. Trochu pichlavo na nose a žluté teplo, které vytéká z oken a slibuje ohřátí v objetí s těmi, s kterými je Vám nejlíp. Na plotně horký čaj nebo grog a vůně pryskyřice a prskavky v příšeří pokoje a…a.. A zimu nechat venku, ať se vymrzne, než přejdou ty dlouhý noce a sluníčko si odpočine a zase nabere sílu… Ale pokud by měl jeden zůstat sám a tak nějak smutnej, to ať radši sbalí kufr, vykašle se pro jednou na Vánoce, a vajch – no třeba do těch tropů. V jedný ruce s mořskou mušlí plnou rumu a v druhý s opálenou polynézankou přijde na náramnější myšlenky. Vždyť až to sluníčko nabere ty síly, zase bude líp, a napřesrok si před domem postaví pěkně kulatýho usměvavýho sněhuláka, kterýho nám tam dole pod Jižním křížem o Vánocích prostě musejí závidět. No né?
Tak, šťastný a veselý,
MK

sandy45

Alespon 1× bych to chtěl zažít.Válet se v rozpáleném písku na pláži v Tichomoří

MadAnnie

Mě by se to určitě nelíbilo, jelikož by k nám nechodil Ježíšek, ale nějaký tlustý pán v červeném… přišli bychom o sníh a taky o Ježíška a to by bylo zlé!

Illines

MK 44 – nadherne vystizne

kapka

Tak jsem opět zjistila, že mám stejnou ip adresu s neznámým člověkem. Už se mi to stalo kdysi, tenkrát se to vyřešilo přes poskytovatele internetu. Tentokrát je to Sandy45, komu nemůžu dát bod.

Illines

Ja nevim kapko ,jak se to mohlo stat,vratila jsem se skoro po 9 mesicich,nedalo mi to ,ale ze by jsme byly totozni?Nevim fakt.