Avatar uživatele
Rejkjavik

Kdo bude ikonou Vánoc v budoucnu Santa Claus nebo Ježíšek?

Myslíte si, že děti v budoucnu budou věřit spíše v Ježíška nebo v Santu Clause, když se skoro všude objevuje právě Santa?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2505 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dá se předpokládat, že v případě, že budeme třeba 55. státem USA, tak budeme mít i Santu Clause. Nebo je také možné, že se vrátíme k osvědčenému serviláctví vůči velmocím a polezem do pr.... opět směrem na východ a budeme slavit jolku.
Možné je určitě cokoliv.
Pokud ale bude český národ mít šanci dodržovat své tradice, tak si na Ježíška sahat nenechá. A já bych se proto budoucnosti nebála.
Zvyky jako sv.Valentýn, Hellowin, uctívání dne nezávislosti a podobné ať zůstanou za mořem a necpou se do Evropy. Zdejší zaprodanci se mohou tvářit sebeameričtěji, ale uctívání cizího životního stylu a zhlížení se v cizí kultuře z nás ještě neudělá ani národ světovější, ani lidi kvalitnější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Jak kde ... Jezisek a Santa nejsou totez... takze to zustane patrne rozdeleno ...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jsem přesvědčen, že alespoň v naší rodině, ještě několik dalších generací bude mít pouze Ježiška. Nějaký zmatený , podivným způsobem splácaný, přistěhovalec Santa , nemá šanci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Určitě nám zůstane Ježíšek . Dovedeš si představit, že Ti přinese dárky Santa Klaus ? Já určitě ne. Náš je prostě Ježíšek ! :-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Tak to je na Vás mladých.
My jsme Vás naučili Ježíška.
Co naučíte své děti Vy?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Kulturní tradice národa nelze překonat nějakou ekonomickou mocí, reklamami nebo vojenským zásahem. To ale záleží na složení obyvatelstva. Pokud zůstanou v převaze lidé českého původu, budou uznávány české hodnoty. Pokud zde bude přibývat smíšených manželství - Vietnamci, Číňané a pod, kteří mají své zvyky. Je možné, že lidé budou věřit něčemu jinému. Pak ovšem to bude za podmínky, že na území České republiky nebudou žít Češi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Carlos1

Ta otázka je sice formulována srozumitelně, ale protože se jedná o budoucnost, tak si nejsem jist, jestli muslimské vedení vůbec dovolí, aby se takové svátky slavily, protože to odporuje muslimské víře. Takže ani Santa, ani Ježíšek. Stačí se mrknout do Dánska nebo do Anglie. A uvidíte, že nekecám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Klaus se u nás stále drží zuby nehty a teď použil svojí manželku k prosazování se na Slovensku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jarda.x

Santa Claus má výhodu, protože má svoji grafickou identitu, včetně "firemního oblečení" svého i "zaměstnanců". Má lépe pořešený "branding" Jako grafik můžu říci, že marketing pracuje hodně s obrázky a potřebuje jasně rozpoznatelný symbol Vánoc. Santova podoba je jasná, ježíšek to má takový neurčitý a nejasný. Proto je jednodušší šáhnout po Santovi. Kofola se raději tomuto dilematu vyhnula a zvolila si prasátko.

Myslím si, že dokud ježíšek nebude mít svoji obecně známou vizuální podobu a "brand", tak se situace nebude moc zlepšovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Glassberk

Samozřejmě že ježíšek, santa ať si zůstane v Americe ten sem nepatří, akorát děti z toho mají guláš když vidí ty filmy.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost