Void

Slavíte Vánoce naboso?

Tak si tak při projíždění Instagramu nemůžu nevšimnout, že hodně lidí zřejmě slaví vánoce naboso, když vidím ty fotky… Jak to máte vy? To se přestaly nosit ponožky?

https://www.in­stagram.com/p/BrvGc­JJArex/

https://www.in­stagram.com/p/BrxlM­Xvlg6N/

https://www.in­stagram.com/p/BrnkX­Zrg4MI/

Nejlepší odpověď
cochee

Já sice Instagram neprojíždím, ale něco mi říká, že prostě někdo chodí doma bos a jiný ne a s Vánocemi to absolutně nemá souvislost. Ne? Nebo nač poukazuješ, na nedůstojnost? V tom případě se musím zeptat, zda je důstojné, má-li se teda už něco slavit, aby se to slavilo v kalhotách s dírama na kolenou jak do análu, viz všechny tři tebou předhozené fotky? (Je mi úplně jedno, že je to moderní.)

Další odpovědi
annas

Je to jejich věc. Že sedí bosi u stromečku, souvisí s tím, že si v tuto dobu pořidlili fotografii. Zřejmě to bude u nich plaltit nejen o Vánocích.

Mně se spíš nelíbí mladík, který má roztrhané kalhoty., byť to považuje za módní.

Na fotograficích sedí na měkkých kobercích, takže si vyuzuli nějaké obuti, nebo chodí ijinak bosky, mají oidlahové topení. Určitě jim není zima, jinak by tak neseděli.

aliendrone

Poslední dobou mi ze zdejších dotazů vyplývá, že místo na zadky nebo na kozy se čumí na haxny. Jak pravil klasik > O tempora, o mores!

Chození na boso má mnoho výhod (stejně tak jako v ponožkách) – záleží na situaci. Ale proč z toho být odvařený nechápu. :)

Edison

Rozhodně to nejsou domácí fotky, ale rádoby IN fotky. Co na tom, že to je neestetické, takhle ve spojení s vánocemi. Má to zřejmě evokovat uvolněnost a pohodu, to provedení fotografií o tom ale vůůůůbec nesvědčí, spíše naopak, je brutálně vidět, jako jsou strojené, až umělé. Dojmu uvolněnosti a ležérnosti mají rovněž napomáhat ty rozdrbané kalhoty, což už vidím spíše jako naprosto nevhodné. Rozhodně by tyhle fotky zasloužily zveřejnění mj. na FB ve skupině „fotopeklo“. Jinak sám doma bos chodím. Obdivuju lidi, co choděj bosí i venku… ne, že by to fak nešlo, ale s ohledem na vlastní bezpečnost bych to osobně spíše neriskoval. U některých fotografií to pak není nic proti ničemu, u některých profilových neformálních fotografií se to může i hodit… ale jak říkám… všechno má své meze. I vkus!

Dodatek: Ani Kristus nechodil bos!

yuko

Treba je to jen moda, fotit se bos pro Instagram. Jeden s tim zacne a ostatni se opici. Zkus se vyfotit bos, ale nohama nahoru a uvidis, ze v tom nezustanes sam.

Mc Merkurion

… to mně zas při projíždění otázek upoutá, že někdo klade otázky na stále stejné téma, například o chůzi naboso … no, když je doma teploučko, tak co bych na sobě měl zbytečnosti … možná by to chtělo zatopit, pak se nebudeš divit normálním věcem …

marci1

Ne, ale tzv. „celebritám“ došlo, že nohy vypadají na fotce lépe bez ponožek, či bačkor. 🙂

Edison

Marci, to si nemyslím. Spíše to vzniklo tak, že určitý atribut některých profilových fotografií se nesmyslně začíná projevovat i ve fotografiích, kam to prostě nepatří. A to v zájmu vytvoření dojmu ležérnosti, uvolněnosti, bezprostřednosti. A to na úkor vkusu. Z mnoha takto pojatých fotografií strojenost, umělost, vyumělkovanost a rádoby navození výše popsaných „dojmů“ přímo stříká.