vevinka007

Vánoce dvakrát

Myslíte, že někdo dělá i vánoce jindy, než 24.12 ?
Dejme tomu, že já teď nebudu mít v prosinci dárky, nejsou peníze, a pak kdybych měla nebo bych si našetřila, tak by byla blbost udělat druhé vánoce:/ Já si je chci prostě užít!

Nejlepší odpověď
Drap

S přáteli dláváme vánoce již několik let většinou v polovině srpna. Stromeček, kapr, salát, dárky, hrají koledy, u stolu se sedí venku v plavkách. Máš pravdu, je to zábava a jedny vánoce za rok jsou dost málo.

Další odpovědi
Natty*

Vánoce, ale nejsou jen o dárcích, aspoň tak to platí v naší rodině. Pokud nemáte dost financí za spoustu dárků, darujte si třeba jen jeden, dva a ještě k tomu ruční výroby… Mimochodem, Vánoce ještě nejsou aktuální, tak nevíš, třeba vyhrajete v loterii, nebo v práci dostanete tučné prémie… :D

anonym

Vevinko007, Vánoce jsou o sváteční atmosféře, ne o dárcích a penězích. Pokud na dárky seženeš jen pár korun, tak stačí drobnost a nemusí být ani pro všechny.
Druhé Vánoce? Podle mne to nemá smysl. Můžete si udělat oslavu narozenin kohokoliv z rodiny a při té předat dárky i dalším rodinným příslušníkům. Nebo si uspořádat „Den dárků“ (je jedno jak to nazvete), ale Vánoce jsou skutečně jenom ty pravé a jediné – církevní svátek. Tyhle Vánoce si koukej skutečně užít. Nemusí být bohaté, láska v rodině vše vynahradí.

Damiana

Vánoce jsou jen jedny – 24. prosince. A měly by být hlavně o tom, že se setkají lidé, kteří jsou si blízcí. Rádi se uvidí a jsou šťastní, že mohou být spolu. Z toho konzumního pohledu na (podle mne) nejkrásnější a nejromantičtější svátky v roce mne úplně zamrazilo. Vánoce přece nejsou (jen) dárky! Kam se vytratilo jejich kouzlo? Slavit si můžeš co chceš, kdy chceš – ale rozhodně to nebudou Vánoce.

manon

Co si chceš užít? Peníze nebo dvoje vánoce?
Dárky o vánocích můžou být vyloženě symbolické a levné, třeba vlastní výroby.

Jinak ale jsou i lidi co slaví v červnu půlvánoce – tuším ale bez stromečku a kapra. No proč ne. Proti gustu…

venkovan

Vánoce jsem upravený starý pohanský svátek, kdy se slavil zimní slunovrat. Takže v tomto duchu mohou být pouze jedny. Nicméně proč neslavit letní slunovrat. i když, v tu dobu bývají různé poutě apod.
A jak píší jiní – Vánoce nejsou jen o dárcích, ale o celkové pohodě. Potřebu nakoupit dárky dělají obchodníci, aby nás zblbli a utratili poslední peníze za pitominky.
Popravdě – pokud vím a co si pamatuji, většina dárků pod stromeček je stejně takových, které si v průběhu roku potřebujeme koupit, jen s tím, že některé kupujeme s cílem je předat pod stromečkem.

Děda Louda

Damiano, máš to trochu popletené. Vánoce jsou (alespoň doposud každoročně byly) 25. a 26. prosince. Zkus nakouknout do kalendáře.

Damiana

No jo, ale tady evidentně probíráme Štedrý den – na to se přece vevinka007 ptá. Ne na komplet vánoční svátky.:-)