Pajuza

Prodává se Vanilla Frosting v ČR po českým názvem? Pokud ne, čím ho nahradit?

Zdravím… Vídám někdy v Amerických videích Vanilla Frosting co dávají na cupcakes… Čím by se to tady v Česku mohlo nahradit nebo co je to pod českým názvem?

Nejlepší odpověď
gecco

U nás se to jmenuje máslový krém a dává se to na dorty (to jen abychom se v Česku ´přepli´ do češtiny)…
😉
Jde o základní máslový krém (máslo + cukr), v případě „vanilla“ s vanilkovým aromatem ( http://www.pa­vlavtroube.cz/re­cepty/kremy/mas­lovy-krem.html ), vyrobit to umí každá cukrářka…
😉

Další odpovědi
Šidlo

o.k. oni nemajú polevu a krém ako my, oni majú topping, frosing, icing, coating…a bohvie čo ešte

frosting je takmer vždy nejaký krém, väčšinou maslo s cukrom a príchuťou
alebo sladký sneh z bielkov zmiešaný z maslom (že to drží pokope?!), alebo syr philadelphia s maslom a cukrom

také že puding s maslom nemajú, ani bešamel s maslom a cukrom

parížsku šľahačku volajú ,,whipped ganache" a tvária sa, že je to veľká veda

ak máte s cukrárskymi pojmami problémy, na wikipédií je veľa obrázkov…a stránky o jedle majú fakt vymakané

ReHu

Je to píše gecco.
Na google ti vyjede v 1.řádku.
Základ máslového kremu se dělá s vanilkovou příchutí.
A umí ho ne jen každá cukrářka, ale i každý, kdo doma občas peče sladkosti.

http://www.zghet­tablog.cz/2013/12/­vanilkove-cupcakes-s-vanilkovym-kremem.html

gecco

Jo jo – ReHu má pravdu, umí to každá/ý, kdo aspoň občas něco peče…
😉
Dokonce i já, který sladké nejí a nepeče, bych si na něj troufnul (vždycky jsem babičce a mámě a tetám ulizoval z mísy)…
😉