BEAES

Vámi placený právník-advokát u soudu,

co vše pro vás musí udělat, za co ho vlastně platíme?

Odpovědi
hanulka11

Pomoc advokáta

První věcí, kterou nutně potřebujete pro zahájení sporu, je sepsání žaloby. Ne každý je schopen žalobu sepsat sám, proto je na místě vyhledat odborníka. Potřebujete-li tedy pomoc advokáta, měli by jste si napřed zjistit, jaká sazba je advokátem požadována.

Odměna advokáta může být smluvní nebo mimosmluvní. Při smluvní odměně platí klient advokátovi buď za každou hodinu, nebo paušálně za vyřízení celého případu. Mimosmluvní odměna se řídí advokátním tarifem a platí se za každý úkon, který advokát učiní.

V jednoduchých případech jsou to zpravidla dva úkony, každý minimálně za 500 korun (první porada s klientem, sepsání žaloby). K tomu je třeba připočítat ještě režijní náklady advokáta (telefon, kopírování materiálů, promeškaný čas, cestovné), které se zpravidla platí paušálně (75 korun za jeden úkon). Někteří advokáti mohou také požadovat zaplacení zálohy předem.

Advokát vás může zastupovat u soudu …další poplatky.Poradí vám s celou záležitostí , každý úkon si nechá řádně zaplatit.