hapiky

Válčilo někdy od roku 1815 britské impérium proti USA od tzv. druhé války USA za nezávislost?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ve smyslu deklarované války ne. Ale různé střety se konaly, např. za americké občanské války. kdy Británie podporovala Konfederaci a došlo k několika „incidentům“ mezi Brity a loděmi Unie, které prováděly námořní blokádu Jihu.

Další odpovědi
Kepler

Jistě to nevím, ale britské vojsko přímo asi ne. V americké občanské válce Britové ale politicky podporovali Unii a také poskytli důstojníky, kterých Unie měla nedostatek. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Americk%C3%A1_ob%C­4%8Dansk%C3%A1_v%C­3%A1lka#D%C5%AF­stojn%C3%ADci_z_E­vropy

aliendrone

Keplere>>> Británie NIKDY „neposkytla své důstojníky“ Unii, jakkoliv (jako mnozí i z jiných států) v armádě Unie sloužili (v podstatě žoldáci). Politicky zachovávala neutralitu, se skrytou podporu Konfederace.

Kepler

Jo, máš pravdu. Británie politicky oficiálně podporovala Konfederaci, ale Unie naverbovala i britské důstojníky.