Berušinka

Vajíčka – Německo?

Zdravím po delší době 🙂

Už někdo z Vás byl kupovat vajíčka jinde než je zvyklý? Většina z Vás je má asi z obchodů.
Chodíte stále? I přes tu šílenou cenu? Nebo jste vyrazili třeba do Německa na nákup?

Ptám se, protože jsem četla, že jedna paní či pán jezdí do Německa a kupuje vajíčka pro půlku vesnice 🙂

Doplňuji:
Doktore! Ty se nezměníš 🙂
Chválím, chválím – bohužel jsem se nedívala zpět na všechny ankety a aktuality – jen na tu jednu stránku, které je první. Pak jsem to hledala v liště, ale nedala jsem souvislost s Velikonocemi, takže jsem to nenašla.
Omlouvám se, příště budu důslednější – o já si potrpím na to, aby se tu otázky neopakovaly.
Jinak všem přeji pěkný víkend. Koukejte jít ven a nesedět doma 🙂

Nejlepší odpověď
www

Stále jen obchod, v okolí není jiný dodavatel ☹.
Jezdí sem sice pravidelně jeden soukromý výrobce, ale ten je vždy ve všem levnější jen o ten pověstný šesťák. Ať si je narve debil do špic 😁!
Doplňuji:
Pro mladší: šesťák=cca 20 halířů i dnes 😁.

Další odpovědi
Drap

Kupuji většinou domácí. Na hranice s Německem to mám ca 300 km. Tam a zpět by to už bylo 600 a při dnešní ceně benzinu, bych snad ani tolik vajec neuvezl, qby se mi to vyplatilo.

zzzzz

Já si už roky, kupuji pouze domácí.

aramah

Teď jsem přijela z nákupu a vajíčka jsou za 3.90 tak to jde ne?

briketka10

v Pardubickém Globusu 10ks asi 50Kč hrůza každý se podíval otočil vozík a jel dál ☹

anonym

Ad Berušinka, kromě opětování pozdravu po delší době, přece jenom malé shovívavé avizo, s odkazem pouhé 2 hodinky před tebou, dokonce v téže rubrice:
Podle Novinek a reportáží v TV tam jezdí hromadně z celého příhraničí, protože tam vyjde plato o 10 ks/1,17 €.
(Někteří sice taktně odpovídají po druhé, jenže stará pravidla platí stále
i po tvé dočasné absenci).
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-se-u-vas-objevuje-cenovkovy-blazinec

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-budete-pred-velikonocemi-resit-nakup-predrazenych-vajec-v-ceskych-obchodech

hanulka11

já přímo z drůbežárny za 2.50 je to přes známého tak asi proto

ondra07

Vajíčka z českých obchodů jsou hrozné… slyšel jsem, že někde u německých hranic mají výborné a levnější vajíčka. Ale mě to je stejnak jedno, protože mi máme doma bio vajíčka a ty si prostě nemůžu vynachválit. Budeme je i prodávat známým za cca 3 Kč. Je opravdu super přijít domů ze školy a udělat si pro sebe smaženici třeba ze 4 vajec, tak to dělám já občas :) Ale, jenom když je teplo, to slepice snáší i 5–6 vajec denně :D Mmmm