mirecek1961

Kolik může vážit alu disk??

Prosim o pomocnou radu. kolik kg může vážit originál 16" alu disk na Opel frontera b? Díky za brzkou odpověď. Uvažuji totiž, zda koupit originál alu disky či zda nechat plecháče.

Odpovědi
Funna

7–8 kg…ale nějak nechápu, nad čím uvažuješ…hliníková kola jsou lepší díky lepšímu rozložení váhy…plecháče si nech na zimu a na v létě jezdi na hliníku…odpadne ti vyzouvání pneumatik…do soli je hliníkových škoda, navíc jsou v mrazu křehčí…

Emefej

Fronteru jsem dlouhá léta vlastnil, měl jsem tam černé sedmnáctky DOTZ a odhaduji, že mohly mít cca 10–12 kg.