Weroniq

vady na nehtech a nedostatek vitamínů

občas se mi na nehtech objevují bílé skvrnky – někdy nejsou vůbec a někdy je skoro na každém nehtu jedna
pak mě trápí, že špičky nehtů jsou jakoby průhledné třeba půlka bílá a půlka průhledná a nemůžu nikde na netu najít, jestli je to nedostatkem nějakého vitamínu a jakého
nehty si už hodně dlouho nelakuju a umělé jsem neměla nikdy
Doplňuji:
google umím používat taky, ale na každé stránce píšou něco jiného – někde nedostatek vápníku, jinde zinku, vitaminu B.. jinde že to vitamíny vůbec není a je to nějakým poraněním..
který lékař vlastně řeší nemoci nehtů?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít i starší odpovědi.
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=nehty+a+vi­tam%C3%ADny&sa=Vyh­ledat

Mám před sebou knížku Co nám chybí od Jiřího Janči
Nehty: lámavost – nedostatek železa a horčíku, ale dodávat organické; případně křemík
dělení – chybí železo

Doporučení: užívat denně asi 30 g syrové cibule.

Další odpovědi
Damiana

http://www.go­ogle.cz/search?q=Skvrny+­na+nehtech&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=cs&clien­t=safari&redir_es­c=&ei=cQhdT9au­C8fpOaHW9IEN

Doplňuji:
Ono také u každého o něco jiného jít skutečně může. Někdo trpí nedostatkem stopových prvků, jiný plísní, další se opravdu jen praštil do prstů…
Pokud tě to hodně trápí, určitě raději zajdi k doktorovi a budeš vědět na čem jsi.

anonym

Weroniq, tohle může vypadat taky na plíseň, nejen na nedostatek vitamínů nebo stopových prvků. Pokud ji máte v organizmu, tak to bude docela nepříjemné nadělení. Nečekejte, neváhejte a zajděte si s tím k lékaři. Pokud možno, hned zítra.
Doplňuji:
Weronig, obraťte se na svého obvodního lékaře. V nemocnici by uměl poradit internista. Každopádně to chce rozbor krve, případně další vyšetření.

zzzzz

Nemoci nehtů léčí kožní lékař.

IK

Nejdřív přidej zeleninu, případně ovoce abys měla dostatek minerálů.
Nehty jsou doplňující diagnostika, pokud máš obavy že ti něco chybí doporučuji diagnostiku z vlasu.

Zdroj: http://www.mi­neralfit.cz/cla­nek/vlasy-a-vlasova-diagnostika