Avatar uživatele
anonym

Vadilo by vám kdyby vás rodiče pojmenovali Adolf jako chlapa, či Grunhilda jako ženu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3246 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jména podléhají módě. V době mého mládí jsem se smáli jménům Jakub, FIlip, Tomáš, Matěj atd., která se objevovala u dospělých. Dnes je to naopak.

Mně osobně se jméno Adolf nelíbí, i když česky znamená ušlechitlý vlk. Ale u někoho znamená nomen omen = příznačné pojmenování.

Jméno Adolf se objevovalo v minulosti, ve 20. století především mezi válkami – např. u nás spisovatel Adolf Branald, Adolf Born, malíř a ilustrátor básník Adolf Heyduk a další.

Po druhé světové válce – nežádoucí asocice vzhledem ke jménům Adolf Hitler a Adolf Eichmann.

Našla jsem, že v roce 2013 bylo u nás asi 3040 Adolfů. Možná jde o rodovou tradici.

S Grundhildou jsem se v reálu nesetkala, jen s Hildou. Nelíbí se mně. Původ straroněmecký, význam: bojovnice v brnění.
Nositelek je u nás 66. nejmladší je narozená v r. 1960.

Četnost se dá najít v odkazu.
http://www.na­sejmena.cz/nj/cet­nost.php?id=3803­&typ=okres

Kdyby jsou chyby – takže nemá smysl uvažovat. Určitě by mě jméno netěšilo, ale záleží na tom, jak se vyslovuje atd. Třeba i důvody, které vedly rodiče k tomu, proč je dítěti dali.

Je pravda, že někdy rodiče neuvažujík dávají dětem neobvyklá jména, těžko vyslovitelná, která bývají u dětí předmětem posměchu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nijak zvlášť…
Jméno je jen symbol, nic víc…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Než se jmenovat Déžo nebo Esmeralda, tak raději Adolf nebo Grunhilda:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No, to by mi teda vadilo 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Moji rodiče byli obyčejní a skromní lidé, takže nic podobného mně ani bratrovi nehrozilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jméno vybírají rodiče, tak neni důvod aby někomu vadilo, ať je jakékoli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ani ne a kdyby ano, za 1000 Kč mi na Matrice MÚ změní jméno v rodném listě podle vlastního výběru.
 😁.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Vadilo ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zorro

Asi ne. Mě by spíš vadil Gustáv

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek