Vadilo by vám kdyby vás rodiče pojmenovali Adolf jako chlapa, či Grunhilda jako ženu?

Nejlepší odpověď
annas

Jména podléhají módě. V době mého mládí jsem se smáli jménům Jakub, FIlip, Tomáš, Matěj atd., která se objevovala u dospělých. Dnes je to naopak.

Mně osobně se jméno Adolf nelíbí, i když česky znamená ušlechitlý vlk. Ale u někoho znamená nomen omen = příznačné pojmenování.

Jméno Adolf se objevovalo v minulosti, ve 20. století především mezi válkami – např. u nás spisovatel Adolf Branald, Adolf Born, malíř a ilustrátor básník Adolf Heyduk a další.

Po druhé světové válce – nežádoucí asocice vzhledem ke jménům Adolf Hitler a Adolf Eichmann.

Našla jsem, že v roce 2013 bylo u nás asi 3040 Adolfů. Možná jde o rodovou tradici.

S Grundhildou jsem se v reálu nesetkala, jen s Hildou. Nelíbí se mně. Původ straroněmecký, význam: bojovnice v brnění.
Nositelek je u nás 66. nejmladší je narozená v r. 1960.

Četnost se dá najít v odkazu.
http://www.na­sejmena.cz/nj/cet­nost.php?id=3803­&typ=okres

Kdyby jsou chyby – takže nemá smysl uvažovat. Určitě by mě jméno netěšilo, ale záleží na tom, jak se vyslovuje atd. Třeba i důvody, které vedly rodiče k tomu, proč je dítěti dali.

Je pravda, že někdy rodiče neuvažujík dávají dětem neobvyklá jména, těžko vyslovitelná, která bývají u dětí předmětem posměchu.

Další odpovědi
gecco

Nijak zvlášť…
Jméno je jen symbol, nic víc…
😉

zzzlatokopka

Než se jmenovat Déžo nebo Esmeralda, tak raději Adolf nebo Grunhilda:-)

anonym

No, to by mi teda vadilo 🙂

dudu

Moji rodiče byli obyčejní a skromní lidé, takže nic podobného mně ani bratrovi nehrozilo.

Drap

Jméno vybírají rodiče, tak neni důvod aby někomu vadilo, ať je jakékoli.

da ny

Ani ne a kdyby ano, za 1000 Kč mi na Matrice MÚ změní jméno v rodném listě podle vlastního výběru.
 😁.

Nevíteto?

Vadilo ☹

zorro

Asi ne. Mě by spíš vadil Gustáv