Avatar uživatele
Stříbrný

Vadilo by, kdybych nechala kabel od notebooku zapojený v zástrčce při nepoužívání?

Naše zástrčky jsou nějak nepříjemné :) Koncovka tam nejde ani pořádně strčit a ani potom vyndat ven, musím s ní hodně viklat a tahat a přestává mě to bavit.
Vadilo by, kdybych notebook od kabelu odpojila, ale druhý konec nechala stále v zástrčce? Třeba i několik dní?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Není nutné jej vůbec odpojovat ze sítě, viz pár odpovědí na dané téma:
http://www.odpovedi.cz/…
Doplňuji:
ad Pájo, nemáš-li odborné znalosti, není na místě strašit požárem a poškozovat tazatele chybnými odpověďmi a falešnými dohady.
1) Pokud se vidlice zasouvá ztuha do zásuvky, znamená to správnou funkci pružiny na dutinkách, převážně příznak u zánovních zásuvek. Naopak uvolněné zásuvky mohou způsobovat při nedokonalém kontaktu jiskření a tedy skutečné riziko.
2) Konstrukce všech spotřebičů musí zajišťovat bezpečný provoz i při tzv. režimu standby. Pak by se musely odpojovat všechny TV, mikrovlnky a plno dalších.
3) Pokud by sis jedinkrát zkusil třeba avometem změřit proud veškerých nabíječek od mobilů až po zdroj NB bez odběru napájení, zjistil bys, že tam maximálně dochází k mírné indukci mezi vinutími. Ovšem odběr je buďto nulový anebo natolik marginální, že ani nedokáže pohnout elektroměrem.
4) Veřejně radit všem, jimž jdou zásuvky ztuha, aby si je vyměnili, je buď nehorázný hoax, nebo případně dogmatická reklama, k níž by se profesionální distributoři nikdy nesnížili.
Zajisté by ti to potvrdili další zdejší znalí a kvalifikovaní (např. tom, mosoj i Michal Kole a mnozí další).

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ co-je-lepsi-u-nootbooku-1-vypn uti-pocitace-na-usporny-rezim- nebo-2-pouhe-sklopeni-vika-pri stroje

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Dobré ráno. Jestli myslíš síťovou šňůru (240V),tak nevadilo.Používám ho doma jako druhý PC,a je trvale připojen v zásuvce déle než rok.Bez problémů.


Avatar uživatele
Zlatý

Mám za to, že pokud necháte v zásuvce neustále zapojený napájecí kabel od notebooku, externí měnič napětí (elektrický adaptér) na něm Vám bude neustále spotřebovávat elektrickou energii a při jeho případné poruše (přehřátí) riskujete i požár.
Bylo by jednoduší a bezpečnější postarat se o výměnu zásuvek.
Doplňuji:
A Mr. Hyde opět útočí... to mi fakt scházelo... ;)


Avatar uživatele
Bronzový

Ja nechavam zapnuto i do notebooku i do zastrcky porad.. Asi jsem clovek, co se s tim nechce sr....

Kazdopadne je to jako vsechny tyhle pristroje co jsou takle zapojeny, tak spotrebovavaji neco malo elektriny, treba televizi asi taky nevypinas co?? Ikdyz nekteri lide to delaji, protoze za rok prej spotrebuje kolem 500 KC.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

ad Retko, ten odhad ovšem vycházel se součtu všech spotřebičů ve 4-členné plně elektrifikované domácnosti, což je cca 1Kč/denně. Pokud by ovšem jiné spotřebiče nebyly zapnuty, spíše to zaznamenají digitální elektroměry, klasické už méně nebo jen v souběhu s něčím jiným zapnutým. Jsou konstruovány na odběr v řádu ampér, nikoliv mA. U singl bytů by to byl jen zlomek uváděného maxima a rozhodně by nebyl vyvážen tím nepohodlím s každodenním vytahováním vidlic a následných amortizací šňůr i zásuvek. Takže rozhodující je resumé vztahující se k původní otázce - ano, trvalé ponechání v zásuvce je možné a neškodné.

Avatar uživatele

anonym

ad Pájo, zkus se jednou vykašlat na subjektivní averzi a vrať se k objektivitě.
Pokud tě někdo upozorní, že se mýlíš, nemusíš se hned urážet, mýlka se může stát každému, ale každý to neprezentuje za dogma.

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Ad Dr. Axl, jsi normální? Co to tu meleš.. "dogmata a urážení?". Píšu, že se domnívám (což vyjadřuje můj dohad, mínění, které nemusí být správné) ...nejde o odborné znalosti, ale o moji osobní zkušenost, kdy mi odpojené trafo od NB pod proudem (vlivem přepětí, vlhkosti, prachu...čert ví čeho) zapálilo stůl! Budeš mi tady vyprávět o správné funkci zásuvek....

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Ad. Dr. Axl... mužeš mi říci, jak jsi přišel na to, že tento svůj názor prezentuju jako dogma? Fakt by mě to zajímalo...

Avatar uživatele

anonym

Snadná odpověď, cituji z tvé vlastní reakce:
"Bylo by jednoduší a bezpečnější postarat se o výměnu zásuvek."
Radit výměnu správně fungujících zásuvek je přinejmenším tmářství a pakliže se prezentuje jako neomylný závěr na veřejných stránkách, má i atributy dogmatizmu.
viz: strnulé myšlení, lpění na nezdůvodněných názorech
http://slovnik-cizich-slov.abz .cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Pokud se má domněnka o špatně fungujících zásuvkách a nebezpečnosti bezdůvodně stále zapnuté šňůry (s trafem) pod napětím nesetkává s pochopením odborné veřejnosti na www.odpovedi.cz, tak ji prosím neberte vážně. Nemá však nic společného s "dogmatismem, strnulým myšlením a lpění na nezdůvodněných názorech"... takovou slovní váhu jim přikládá pouze Dr. Axl ve svých přebujelých slohových konstrukcích a zcestných závěrech.

Avatar uživatele

anonym

Poškozování ostatních
Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti
(P.S. Píše se "scestných" a trafo není certifikovaný zdroj).

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Ty se prostě chceš hádat a budeš těď všemožně slovíčkařit, chytat za konkrétní má slova, opravovat mé překlepy apod... jako malý děcko.
Už se ale uklidni, svoji "nebezpečnou odpověď" smažu, abych nepoškodil ostní, ju.

Avatar uživatele

anonym

ad Pájo, nechci se hádat, naopak v ostatních odpovědích s tebou i souhlasím, ale tady nejde o osobní emoce.
Chráním zájmy ostatních a pokud se někdo neodborně míchá, do mé branže a přitom tomu nerozumí, tak se prostě ozvu, ať je to kdokoliv, je jen náhoda, žes zrovna sám šlápl trochu vedle.

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Ano, není to má branže, beru, že jsem mohl šlápnout a šlápnul vedle, byť jsem to myslel v dobré víře a vážně... Nějakou zkušenost jsem s tím měl a tuto jsem se pokusil sdělit... Není mým cílem "radit špatně".

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1063
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 954
Zlatý gecco 905
Zlatý led 885
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.