Gestas

Vadilo by hodně britské královně, kdyby ji někdo oslovil Mrs. Mountbatten-Windsor?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevadilo, protože nikdo kdo by ji byl schopen takto oslovit se ke královně nedostane.

Další odpovědi
led

Každý návštevník je vopred pracovníkom protokolu poučený o „dress code“ tj vhodnom oblečení a správaní sa, teda aj spôsobe komunikácie, počas návštevy kráľovnej. Jej Veličenstvo je natoľko taktné a „trénované“, že aj na nesprávne oslovenie, reaguje v súlade s protokolom, akoby to bolo v poriadku… Ak by ste hovoril česky, oficiálny tlmočník by ju oslovil správne.