Neonka

Vadí velkým druhům papoušků upřený pohled, jako např. vadí psům ?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nevadí

Další odpovědi
gecco

Papoušci – ptáci obecně, vnímají „upřený pohled“ jako zkoumání, pozorování – nevadí jim, sami pozorují… Nevnímají jej jako nějaké vymezování se, jen jako pozorování.
Naopak savci (zejména ti žijící ´společensky´) jej mohou vnímat jako pokus o dominanci, výzvu k ´soupeření´..
😉
Všimni si, že submisivní pes – cizí, nějaký poštěkávající ´smeták´, se ti nikdy nepodívá do očí na delší dobu, než několik desetin sekundy (pak kontroluje nohy, stopy, okolí, pánečka, nohy, stopy, pánečka, okolí, tvé oči…)
Na druhou stranu holub, okolo kterého jdeš po ulici, si tě bude upřeně prohlížet tak dlouho, dokud budeš ´dostatečně´ blízko – nesoupeří, jen kouká, zda jsi ´bezpečná´…
😉
A pokud jde o „upřený pohled“ vůči psům – psi vycítí, zda jde o ´uchvácení jejich krásou´, o ´seznamovací manévr´ a nebo pokus o dominantní chování.
A ještě ´horší´ jsou chytřejší společensky žijící savci – opice, lidoopi…
😉
´Parádní je´, když se ´skamarádíš´ s naprosto cizím psem – „já pán, ty pán“ – ale on, po chvíli – sám, uzná, že „ty pán“…
S opicí se mi to ještě nepovedlo…