Kamionacka09

Vadi vam ze uz nedelaji klasicke zarovky?

Nejlepší odpověď
quentos

Nevadí, naopak. Spotřeba elektřiny u žárovek byla obrovská a kvalita neodpovídající – jak už napovídá jejich název, spousta energie šlo zcela nazmar na „žár“, tedy přeměnilo se na teplo. Dnešní „studené světlo“ zářivky je daleko ekologičtější.

Další odpovědi
Michal Kole

Třeba na hajzlík, kde jsem 2 minuty je LED za 4 stovky škoda a úsporkám = zářivkám vadí časté spínání vadí a častospínající typy jsou drahé

briketka10

vadí měly žlutější světlo a bílé – led mi kazí oči !!

bolak

Nevadí, připravil jsem se na to že o ně bude nouze a mám do zásoby. Mají krásný tvar a v zimě zahřejí.

Michal Kole: Tvůj problém je že seš cimprdlína a na záchodě za sebou zavíráš. U nás doma nemáme na hajzlíku vůbec dveře, stačí rosvítit v kuchyni a orientuji se Michale, orientuji se.

arygnoc

to ani nie, sem tam z nostalgie (do starej peknej lampy patrí žiarovka a nie nejaká trubica, že?)

Ale vadí mi, že sa už nerobia niektoré iné klasické (rozumej kvalitné) veci, ako napr. údeniny, spotrebný tovar, sporenie s úrokom väčším ako je inflácia a pod.

Hm, tiež asi len nostalgia.

tom004

Nevadí.LED žárovky a pásky je úplně v pohodě nahradí a úspora el. energie je značná.Doma už nepoužíváme žádnou.

Ar

To víš že se dělají a prodávají. Jen nesmíš kupovat žárovku, ale tepelné koule.
Na lidi si nějaký Brusel jen tak nepřijde.

pusinka50

Vadí mi vysoká cena u úsporných žárovek a to, že spousta jich je nekvalitních a při koupi té kvalitní, čili nejdražší, dlouho se rozsvěcují a nevím, jestli se ta úspora vyplatí