pizlicka

Vadi vam,ze nekteri svymi otazkami popouzi k rasismu?

me osobne velmi.

Nejlepší odpověď
Reuef

Ne

a kdo konkretne ? a jakou otazkou te popudil ? to je taky anketa toto…

Další odpovědi
anonym

JE TO HLOUPE,NIC DOBREHO TO NEPRINESE

Ano, souhlasím s tím, že tato ankteta nic dobrého nepřinese a že také nebylo nijak moudré ji sem dávat.
Opět jedna z anket, která dává pouze možnost „ANO“ „NE“, navíc to ano dokonce dvakrát.
Je třeba si uvědomit, z čeho ten tzv. rasizmus vyplývá. O jeho formu se nám starají političtí představitelé, kteří svými postoji zvýhodňují menšinu na úkor většiny. S menšinou jsem měla možnost bydlet v jedné bytovce. Vycházela jsem s nimi celkem slušně, ale i tak musím přiznat, že nerespektují běžná pravidla jako je noční klid, rušili sousedy, neuklízeli. Když dostali nájemní smlouvu, okamžitě pelášili na sociální úřad a dostali příspěvek na bydlení, který byl vyšší, než nájemné uvedené ve smlouvě. Celá rodina (4 dospělí) žila ze sociálních dávek. 3 děti školou povinné do školy většinou nechodily.
V zaměstnání jsem se s nimi také setkávala a musím říci, že jsem se setkala pouze s jedinou osobou cikánské národnosti, která vybočovala z normálu. Žena vzdělaná, velmi hezká a velmi vkusně oblečená. Přišla si podat daňové přiznání.
Pokřikujících a sprostě nadávajících, kradoucích a útočících občanů stejné národnosti je však obrovská většina. Člověk jim raději uhne z cesty. Dcera to štěstí neměla a Cikánka jí rozbila nos, když dceři drze vlezla v parku na lavičce na klín. Byla to sprostá provokace, protože její tmaví „přátelé“ se incidentem velmi dobře bavili a postávali kousek dál.
Člověk se nerodí jako rasista. Životní zkušenosti z nás tvoří to, co jsme.
Ani dcera, ani já rasistky nejsem. Obě ale máme dost negativních zkušeností s Cikány, abychom stály o to, aby v této zemi začaly konečně platit jedny zákony pro skutečně všechny obyvatele. A to se neděje. Toto je přímo nabádání veřejných činitelů a těch, co by měli zákony chránit, k občanské neposlušnosti a také k rasizmu.
Jsem naprosto klidná při čtení tak naivních názorů, že jde změnit něco na chování Cikánů. Každý z nás s nimi někdy svou špatnou zkušenost udělá. Potom teprve musí přehodnotit své názory a rozhodně bude při příštím setkání s nimi daleko opatrnější.
Rasistické názory jsem na Odpovědích.cz nenašla. Názory na to, že by se přistěhovalci v naší zemi měli zákonům této země přizpůsobit a že by jim měl zákon měřit stejným měřítkem, ty ano.

anonym

JE TO HLOUPE,NIC DOBREHO TO NEPRINESE

vadí mi, když někdo, jako třeba uživatelka pusinka50 sprostě nadává a uráží a hanobí všechny lidi, co mají jinou rasu.
Doplňuji:
Primitivní urážky jako „černá huba“ a podobně na slušný web prostě nepatří a takový uživatel by měl být okamžitě vyhozen.

mafyba

Ano

Doplňuji:
nelíbí se mi to popuzuje to poze k nešvárům a bitkám,ovšem zase nesouhlasím s tím jak se oni chovají

Drap

Ne

Nechtěl jsem odpovědět NE. Dost dobře netuším, co chceš vědět a celá tato anketa mi připadá jako zmatená.

Damiana

JE TO HLOUPE,NIC DOBREHO TO NEPRINESE

Také se nějak nemohu najít v této zmatečné anketě.
Souhlasím s tebou Očko – bylo by zbytečné cokoli dodávat, perfektní nazor, velmi hořká (ale bohužel dost obvyklá zkušenost). ☹