pucipuci

Vadí vám, za jaké nesmysly jsou placeni vědci?

Před chvíli bylo v rádiu, jak někde vědci zkoumali, jak jíst hamburger, aby se při jídle v ruce co nejméně rozjížděl… To je hnus, velebnosti. Vadí vám také takové nesmyslné výzkumy, nebo nad tím mávnete rukou a třeba se i tím pobavíte? Mě by to pobavilo v případě,kdyby podobné pokusy dělali děti ve školách, ale vědci???
Ev. připište, jaké podobné nesmysly jste slyšeli vy.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak především je potřeba rozlišovat mezi vědeckým a pseudovědeckým výzkumem. Že je někdo nazván vědcem a jeho činnost vědeckou, ještě vůbec neznamená, že se jedná o opravdového vědce. A druhá věc, nevěř bezmezně médiím, mnohdy to je jen modernější verze „masmédia jedna paní povídala“. 🙂

Další odpovědi
annas

Nejdříve je třeba si ujasnit, kdo je vědec.

Projděte si odkaz
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-definice-slova-vedec

„Úspěšný vědec je ten, jehož výsledky různého bádání vedou k dalším a dalším bádánm, nakonec se uplatní v praxi.. Univerzální pojem vědec prosadil A.. Einstein.“

Takže z toho je třeba vcházet, zda někerý vynález či objev přinesou něco nového. Ne všechno se dá využít a dává smysl.

Rovněž jsem vkládala otázka na nesmyslné objevy, ale nemůžu ji najít.

Takže něco z odkazu
http://zpravy­.idnes.cz/ved­ci-dostali-nobelovky-za-nesmyslne-vyzkumy-f44-/zpr_archiv.as­px?c=A061006_122646_za­jimavosti_rez

"Na poli vědy se někdy zkoumají neuvěřitelné věci.

Proč datlové netrpí bolestmi hlavy?
Plavou lidé rychleji ve vodě nebo v sirupu?

Na podobné otázky hledali ve svých výzkumech odpověď vědci, kteří ve čtvrtek získali žertovné nobelovky – ceny Ig Nobel.

Ocenění získala i řada dalších vědeckých perliček. Například za biologii si cenu odnesli Bart Knols a Ruurd de Jong. Dokázali, že samičky komárů přenášejících malárii přitahuje stejně vůně jistého druhu sýra jako pach lidských chodidel.
atd. „

[Schiller Johann Christopher Friedrich]
"Pro někoho je věda vznešenou bohyní, pro jiného krávou, ze které dojí mléko.“

Není všechno zlato, co se třpytí …

anonym

Pro jednoho nesmysl, pro jiného smysl, když nerozumíte, tak neodsuzujte jako mistr světa, který si zajde do marketu koupit samozřejmé.

Víte vy vůbec o čem je taková alchymie? Chápu, vypadá to stupidně, ale je třeba si uvědomit určitá, pozadí, podobenství, synonymum… nic není jenom tak.

mosoj

Neposlouchej radio Jerevan.
I kdyby to byla pravda, tak nevadí. Nezaměstnávám je.

Šidlo

vedcov niekto musí platiť za ich prácu

ak ich neplatia štáty z vašich daní, aby vymýšľali lieky, zlepšováky, ekologické energie, zdravé jedlo a lacnú energiu......tak ich zaplatí mekáč, aby vymysleli držanie hamburgeru

tak ako mnohí športovci dnes viac robia šou než aby seriózne súťažili, lebo sponzori si myslia, že šou je lepší biznis

to isté s umelcami…prečo sa v hollywoode recyklujú filmy? lebo nikto neriskuje že originálny film nebude totálny trhák.....priemerný zárobok nestačí.....

keby sa riadne z daní dávalo na vedu, šport a umenie…aby prospievali spoločnosti, boli by ich výsledky dobré pre spoločnosť

lexx

jsou to namnoze paraziti systému kteří nic netvoří jenomže co s nima ? uměle vytvořená prac.místa jinak by byli nezaměstnaní, co je větší zátěž pro stát ?

pucipuci

No tak jo, klidně ať vědci bádají nad nesmrtelností chrousta,hlavně, když je to někde ve světě a nejde to z vašich daní, že? Mě to tedy také vadí, když to nepřináší užitek ve zdravotnictví, ostatní mě nezajímá. A až někdo rozbije atom, bude s lidstvem amen, tak doufám, že to hned tak nebude.

xxx3

??? Ale atom už byl rozbit mockrát, to jen tak na okraj…

anonym

„rozbíjím atom olova“

gecco

…paprtala…
😉