Avatar uživatele
Bronzový

Vadí vám v restauraci lidé v pracovním oděvu?

Máme tady u nás takovou poměrně slušnou hospůdku s předzahrádkou. Hodně sem chodí lidé v pracovních oděvech, především muži v monterkách na polední menu. Před několika dny přišla naše domovnice s peticí kde sepsala že NÁM VŠEM vadí že v restauraci se sedí v monterkách. Vadí vám to v restauracích taky? Jste jedním z těch kteří taky chodíte v pracovním oděvu na menu do restaurace?
Doplňuji:
já to nepodepsala, jen jsem chtěla vědět jestli to i ostatním lidem přijde jako úplná ho.vadina tak jako mně (ještě nedávno jsem taky chodila v pracovním oblečení se spolupracovníky na menu). To že může být oblek pracovním oděvem vím :-) dokonce i bílý plášť či dámský kostým a lodičky...atp

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Rozhodně mně nevadí pokud se chovají jako rozumní lidé a dbají na to, aby se po nich další neušpinili. Bohužel, všichni takoví nejsou. V tom případě by je měl ale personál upozornit a sjednat nápravu, případně je vykázat.
Doplňuji:
Jsem rád, žes to nepodepsala, taky bych jakési paní veledůležité a "všemoudré" takový cár nepodepsal !
Ať se stará o cosi svého a nestrká rypák jinam :-D.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Pokud cituješ petici "nám všem", zamená to, že jsi zahrnuta i ty sama. Možná jsi ji i spolupodepsala, když už jsi došla tak daleko, že to tu prezentuješ.
1) Skutečně slušné restaurace maji vyčleněny stoly s umyvatelným ubrusem (či prostírkami) a podložkami na židlích právě pro tuto neopominutelnou a solventní klientelu.
2) Co je "slušnější" - poctivě se živit anebo od drben čumících neužitečně z oken sepisovat petice, které nemístně zasahují do svobody podnikání druhých?
3) ZP stanoví na oběd 30 minut, závodky a bufáče vymizely, místo toho se dávají stravenky na TEPLÉ JÍDLO. Kam s tím ti lidé mají jinam jít?
Sami restauratéři brečeli, že by je zrušení stravenek zruinovalo.
4) Domovní důvěrnice a komise byly dávno zručeny, ať si baba hledí svého nebo si zkusí sama podnikat. Rázem by otočila.
Možná by tě překvapilo, že i mezi ukrajinci v montérkách jsem potkal plno vysokoškoláků, kteří by nám v etiketě mohli dávat lekce, aspoň vědí co znamená, když položím příbor křížem anebo vedle sebe - mnohé servírky brigádnice byly úplně mimo.
Dokud byly v pohostinských službách vyučené, znaly alespoň základy.
Doplňuji:
oprava "zrušeny" - opět chybějící náhled !!


Avatar uživatele
Zlatý

Nevadí. I ti co dělají se musí někde najíe najíst a někteří ani nemají možnost se převlékat. Osobně bych takovou petici určitě nepodepsal. Nehledě k tomu, že je to věc majitele restaurace a ne nějaké domovnice z okolí.


Avatar uživatele

Ne, nevadí mi lidé v restauracích kteří mají na sobě pracovní oděv. Pravděpodobně mají polední přestávku, tak se přeci nebudou převlékat.
Doplňuji:
Jinak když jsem se s ostatními vracela z lesa, tak jsme si občas zajeli na pivo do hostince a teprve potom jeli domů. Stačilo si pouze u dveří oklepat boty.


Avatar uživatele
Bronzový

otázka je položena špatně ... "pracovní oděv" je v některých společnostech košile s kravatou a sako

pokud se ale ptáš konkrétně na monterky, tak v 5* restauraci by to bylo asi opravdu nevhodné - ale pokud se jedná o normální restauraci, tak v tom nevidím problém, pokud z nich cestou neopadává bordel ... málo kdo z nich bude mít čas či možnost se někde převléknout

osobně mi víc vadí (byť "slušně" oblečení) důchodci, kteří u vedlejšího stolu dopodrobna a velmi detailně rozebírali svoje nemoci, jak se projevují a jaké je čekají zákroky v nemocnici


Avatar uživatele

nechodím v prac. do hospody a nevadí mi, pokud nešpiní židle. Dělal jsem brigádu u kominíků a pod zadek jsem si dal vždy noviny.


Avatar uživatele
Bronzový

Nevadí, přece se nepůjdou (kvůli několika netoleranním ženským) pokaždé převlíkat. A to je nepohoršuje, že jim lidé v monterkách spravují barák, chodníky,kanály, silnice atd? 'To jsou teda fifleny.


Avatar uživatele
Zlatý

Přece si neukrojí už tak malé 30 minutové pauzy dalších několik minut na převlečení


Avatar uživatele
Zlatý

V tom by si měl udělat pořádek majitel a personál - sám nejlépe ví, kdo mu tržbu asi denně dělá - pokud vidí slušné dělníky jistě je nevyhodí a osobně proti nim nic nemám - jistě oni by také nešli do více hvězdičkové resturace . Takže v pohodě .Domovnici do toho nic není ,/pokud není spolumajitelkou hospody/je to nějaká pěkná ježibaba.
A že sepsala něco -co vy jste nepodepsali -tak to je jen cár papíru k ničemu .


Avatar uživatele

V běžných hospůdkách a na jejich zahrádkách mi to nevadí.Jeden můj známý -majitel vyhlášené hospůdky v Č.Krumlově řešil,zda bude pouštět vodáky do půl těla nahé do své hospody a na zahrádku.To už je jiná káva! :D


Avatar uživatele
Zlatý

Prostě normální hospoda.
Tak ať jim řekne že mají chodit s kravatou nebo s motýlkem.
Schválně jak dopadne ? Holt domovnice celebrita.
Že to někoho jenom můžře napadnout.
Já bych zase nikdy nešel tam kam chodí unuděné "celebrity".
Doplňuji:
Odíku, ty jsi prase nebo ST bák. Nikdo jiný cizí hovory neposlouchá.


Avatar uživatele
Bronzový

Nevadí,kde bychom se měli najíst co to má co vadit domovnici,když to nevadí hospodskýmu.
Doplňuji:
Blbá domovnica a blbá petice.


Avatar uživatele

Lidé v pracovním oděvu mi nevadí nejen v restauraci, kam si jdou na oběd, ale ani jinde. Nedovedu si představit, jak by se Vaše "domovnice" tvářila, kdyby přišla do firmy "omontérkovaných pracovníků", kteří by jí řekli, že se před obědem musí zušlechtit, aby nějaké všetečné, zahořklé ženské nevadilo, že jako pracovní oděv nemají společenský oblek a kravatu a že tedy skončí o půl hodiny před obědem dříve. Takové šťoury si nic jiného totiž nezaslouží.
Pokud se lidé chovají slušně a jejich pracovní oděv není špinavý, tak nechápu, nad čím se tady chcete pohoršovat. Léta jsem chodila na obědy do restaurace, kde byli pokaždé i lidé v montérkách. Nikdy jsem ani nepřemýšlela nad tím, že je na tom něco divného. Každý jsme si v klidu snědli svůj oběd a šli jsme si po svém.
A upřímně vzato, když bylo plno, tak ti omontérkovaní byli většinou slušnější a zbytečně se za stoly nerozvalovali. U těch v oblecích to pokaždé neplatilo, těm bylo nějak víc jedno, že i ostatní strávníci mají na oběd 30 minut včetně cesty na oběd a zpět.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jejda mane, to jsou zase nápady. Mně samozřejmě lidé v montérkách v restauraci ani kdekoli jinde nevadí. Ráno jsem jim dokonce vařila kafe, protože u nás dělají nová okna. ;)


Avatar uživatele
Zlatý

Ano vadí a to nejen jak kde a jak kdy, ale též v jaké stavu. V klasické hospodě a v patřičnou dobu vůbec ne, ba naopak. Rád pozoruji jejich jejich bezprostřenost a vyslechnu vtipné dialogy. Montérky však nepatří do restaurací hotelového typu ani do předzahrádek lepších podniků. Tam by takto odění jedinci snad ani nevkročili.
U nás na maloměstě však máme často problémy s cizinci oděnými v montérkách a zdejšími cigány, kteří mají popito. Ti vlezou všude a např. mongolci jsou pak velmi agresivní.
Pokud jde o důchodce, o nichž hovoří kolega odík, asi bude nejlépe pro tuto cházku zřídit rezervaci a tam nechť si tlamají do libosti a bez omezení. Vžďy jsou to jedinci, kteří nic nepřižili, nevědí co roupy dělat a nevidí si do úst. Hanba jim, nebo spíše Vám přitakávajícím???


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud je to normální restaurace, kde vaří hotovky tak tam asi pracující v montérkách budou chodit. Musí se někde najíst. Něco jiného je pokud je to slušnější nóbl restaurant tam takto oblečení lidé chodit nebudou.
Co mi ale vadí více. Je kouření v době poledního stravování. U nás je výborná hospůdka s dobrým a levným výběrem jídel, ale nehodím tam já ani nikdo z kolegů. To že tam chodí v montérkách to by nevadilo, ale většina z nich si po poledním menů dá kávu a nezbytnou cigaretu.


Avatar uživatele

Měla si udělat anketu ANO - NE a nemuseli jsme tu číst ty "kydy"!


Avatar uživatele
Zlatý

Mně naopak vadí lidé, kteří jsou schopni takové petice sepisovat a shánět pod ně podpisy.


Avatar uživatele
Bronzový

to jsou pracujici lide,kteri snad maji pravo se najist,a hlavne jejich ukolem je-stihnout to v kratkem case.proto se zrejme neprevlekaji.vzkaž to oné tupé domovnici.


Avatar uživatele
Stříbrný

já nevím co je na tom špatého pokud montérky nešpiní od asfaltu,barvy, atd...Pokud je to nějaká hospoda a jdou tam na oběd tak proč by ne.Pokud ovšem příjdou v modrákách do 5 hvězdičkové restaurace tak to asi bude divné.Ale každý má právo se najíst tak proč by to někomu mělo vadit.
Pokud to není přímo hospodským zakázané(což nebude-ztratil by kšeft) tak bych to neřešil a ženskou poslal k lopatě!

A v montérkách také chodím na jídlo.ale s tímhle jsem se ještě nesetkal.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Dr.Axl, škoda, že tvoju odpoveď kozmeticky kazí prvá veta. Bez nej by si mal odo mňa dva palčeky (aj keď to nie je realizovateľné). Takto máš len jeden za zaujímavú odpoveď.

Avatar uživatele

anonym

To víš, možná mne ta totalitní domovnice docela dohřála, tak jsem si méně hlídal klávesnici.
I tak si vážím tvého ocenění a beztak máme každý jen jeden palec (pardon, kromě pár vícenásovných profilů, co si bodují pokoutně sami sebe).

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Přiznávám, že jsem odíkovi dala bod omylem. Četla jsem nepozorně.

Avatar uživatele

anonym

Jejda, ještě 1 překlep - "znamená", sorry. Tavýhle kydy docela nadzvednou, pak si člověk méně hlídá gramatiku a klávesnice občas "nestíhá".

Avatar uživatele

anonym

Jakovýhle kydy ? Jj,klávesnice rychlejší mozku!

Avatar uživatele

anonym

ad barbakan, to směřovalo na tu fujtajbl domovnici, takové ježibaby jsou "nejlepší", co se staraj, jak mají druzí podnikat a přitom samy sedí za pecí.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4892
Zlatý Drap 3019
Zlatý led 2154
Zlatý Kepler 1836
Zlatý marci1 1656
Zlatý ivzez 1321
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1243
Zlatý mosoj 965
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.