Lenjička

Vadí vám, když se na Odpovedi.cz objevují gramatické chyby a věty, které nedávají smysl?

Nejsem nějaký šťoura, ale někdy mne ty chyby tak praští do očí, že se leknu 😁

Nejlepší odpověď
panenka

Nevadí každý uděláme v něčem chybu osobně nejsem člověk který na to hned toho dotyčného upozorní.

Další odpovědi
blesk26

Každý se občas splete, to ano, ale mně to prostě trhá oči … ale zřejmě to kolikrát vypovídá o inteligenci českého národa.

  1. Objevují se tu otázky, které nedávají pražádný smysl.
  2. Spousta příspěvků je napsána bez čárek v souvětí, teček za větami, bez velkých písmen a bez otazníků za otázkou … nedej bože, když je třeba použít uvozovky, to se prostě nedá číst.
  3. Háčky a čárky jsou pro většinu lidí asi tabu … nesnáším, když někdo tvrdí, že píše česky, ale je líný psát háčky – to není výmluva, ale prasečina a nechutné komolení českého jazyka.
  4. Sposta lidí neumí psát čárky, tečky, otazníky … když už je napíšou, tak s mezerou před nimi … kdo to kdy kde viděl proboha? To mi opravdu trhá oči.

Našlo by se toho ještě více, ale myslím, že tohle stačí :D

Nejsem na češtinu nijak vysazený, spousta věcí mi taky dělá problém, ve škole jsem měl z češtiny trojku, ale tohle jsou základní věci, které by každý Čech měl umět, znát a dodržovat.

Na špatně napsané otázky (nemyslím nějaký překlep, nebo chybu v těžkém slově) ani neodpovídám, autor se nesnažil zeptat srozumitelně, tak si podle mě moji snahu o odpověď taky nezaslouží.

anonym

Na takové chyby a nesmyslné otázky odpovídám s humorem.

Rocker

Kašdí se opčas zplete:-)

elektrikář

Možná že by nebylo od věci,aby na Odpovědích běžel program z pravopisem. Mmám jej a kde vynechám písmenko. Tam mám krásnou červenou vlnovku. Stačí ovšem si to po sobě přečíst. Podívat se na náhled. Řádky posunout.Občas na to ale, v záchvatu inspirace zapomenu. Berte to, že jsem jen člověk.Rozčilovaly mi příspěvky bez háčků.Než jsem si uvědomil , že mohou být poslané z mobilu.Hezký den a dobrou náladu.