zazubek1998

Vadí smetánce lékařské (pampelišce) znečištěné ovzduší? (růst blízko továren atd?)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pokud je tam výskyt větší tak prospívá.
Pokud je tam výskyt menší tak neprospívá.
Pokud je tam výskyt normální tak nevadí.

Další odpovědi
venkovan

Otázka je co je v půdě jestli do sebe nenatáhne třeba těžké kovy a potom hlavně na ní mohou být uchyceny imise. Takže vadí – pro účely medu, léčivek apod sbírat mimo průmyslovou oblast, sídliště a v bůlízkosti dálnic (minimálně dál než 100 m).

Tlaky

Myslím, že jí nevadí téměř nic.

Ella

je to jak plevel, roste všude, viděla jsem ji růst i mezi taškami na starém baráku…