Michal M.

Vadí rybičkám vibrace od vzduchovadla?

Vzduchovadlo docela dost vrčí a jemně vibruje. Vadí to rybičkám? Říkám si, jestli se z těch neustálých vibrací nezblázní.
Doplňuji:
Tak teď nevím, jestli mě nebudete považovat za vraha rybiček, ale ten motorek je ponořený do akvárka :-/. Začínám tušit, že je to špatně.

Nejlepší odpověď
anonym

No jo, není úniku, že? V přírodě si myslím, že jim to v tý řece duní ještě víc, ale aspoň mají možnost úniku do klidné vody. Ten strojek teda dej někam dál od akvárka, bublinky, co jdou z kamene nevadí, naopak

Další odpovědi
anonym

Vzdzch.motůrek máš určitě mimo nádrž,je to tak?Pokud ano,tak to vůbec rybkám nevadí,popř.kup novou membránu,nebo dej motůrek třeba na zeď a upevni,hlavně ať je nad hladinou nádrže,kdyby došlo k případnému vynutí produ,aby tě do něj nenatekla voda.
Doplňuji:
Tak je potom asi vodní pumpa nebo ponorné čerpadlo,tak to by teda vrčet moc nemělo,pokud není horní trubice nad hladinou,tak že čeří vodu.
http://www.lev­naakvaristika­.cz/p/vnitrni-ponorny-filtr-magi-jet-1000

zzzlatokopka

Před pár lety bylo v Ostravě velké akvárko se žralokem, nepřežil Colors:-(((

ReHu

Co myslíš vzduchovadlem? Pouze vypouštění vzduchu přes kamínek nebo vodní filtr?
Vodní filtr může být vnitřní nebo vnější.
U vypouštění vzduchu přes kamínek o vnitřním motorku nevím.
Být tebou, optám se v akvaristice.

lexx

Pravděpodobně ne pokud neběží den i noc nepřetržitě…použil bych časovej spínač (levně z Lidlu) s nejkratším intervalem sepnutí 15 min / 24h, dá se všelijak mechanicky naprogramovat provoz – klid.

anonym

zzzlatokopka
jesli tam oni na něj nebušili ty malý hadi, co tam choděj čumákovat 😁
Pánč takový věčný bušení, tee k zbláznění