Vadí pavoukům prach v pavučině?

V každém prostředí, kde mohu, se snažím udržovat živou skupinu všudypřítomných pavouků. Už jen abych mohl v poklidu větrat atp. Vždy mi velmi vyhovovalo, jak já mám klid od hmyzu a pavouci okolo si ještě pochutnají. (oni jsou také hmyz, ale oni se vždy schovávají = win-win) Nenapadá mne způsob, jak poznat opuštěnou pavučinu a tedy ničím jen nutné, nebo velmi zničené. Momentálně se ukázal jeden kout velmi prašný a samozřejmě je to také nevzhledné. Přemýšlím, když pavučiny odstraním – některé snad budou opuštěné a zbytek si postaví nové, které nebudou zaprášené. Jsem ale jediný, komu prach vadí a pavouci s ním nemají problém? Nebo vynucenou výstavbou pomohu i jim? (Popř. jak moc jim uškodím, když jim to jednou za dlouho odstraním?)

„za pár hodin je pavouk schopný udělat novou“

Ale přesně to já chci? :) Já jim nechci ničit pavučiny jen tak. Než budou ty nové zase zaprášeny nějak neúnosně, to bude snad pár měsíců … Ovšem také vím, že pavouk se na tvorbě pavučiny hodně vydá. Nicméně pokud jim tedy prach vadí, pak bych je odstranil a pomohl jim i sobě. No a po pár měsících znovu …

Nejlepší odpověď
paul1

Já si myslím, že prach jim určitě vadí, pavučina potom není schopná dokonale udržet kořist. Zničením pavučiny se většinou skoro ničeho nedosáhne , za pár hodin je pavouk schopný udělat novou