Avatar uživatele
anonym

Vadí pavoukům prach v pavučině?

V každém prostředí, kde mohu, se snažím udržovat živou skupinu všudypřítomných pavouků. Už jen abych mohl v poklidu větrat atp. Vždy mi velmi vyhovovalo, jak já mám klid od hmyzu a pavouci okolo si ještě pochutnají. (oni jsou také hmyz, ale oni se vždy schovávají = win-win) Nenapadá mne způsob, jak poznat opuštěnou pavučinu a tedy ničím jen nutné, nebo velmi zničené. Momentálně se ukázal jeden kout velmi prašný a samozřejmě je to také nevzhledné. Přemýšlím, když pavučiny odstraním – některé snad budou opuštěné a zbytek si postaví nové, které nebudou zaprášené. Jsem ale jediný, komu prach vadí a pavouci s ním nemají problém? Nebo vynucenou výstavbou pomohu i jim? (Popř. jak moc jim uškodím, když jim to jednou za dlouho odstraním?)

„za pár hodin je pavouk schopný udělat novou“

Ale přesně to já chci? :) Já jim nechci ničit pavučiny jen tak. Než budou ty nové zase zaprášeny nějak neúnosně, to bude snad pár měsíců … Ovšem také vím, že pavouk se na tvorbě pavučiny hodně vydá. Nicméně pokud jim tedy prach vadí, pak bych je odstranil a pomohl jim i sobě. No a po pár měsících znovu …

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, zjentek, jsemjá před 1348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Já si myslím, že prach jim určitě vadí, pavučina potom není schopná dokonale udržet kořist. Zničením pavučiny se většinou skoro ničeho nedosáhne , za pár hodin je pavouk schopný udělat novou

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek