Avatar uživatele
Major Zeman

Vadí na letišti špatně čitelná fotografie na občance?

Mám takový menší problém. 3. března chci odletět s kamarádem do Irska za prací, jenže mám občanku, která je v takovém stavu, že je platná, čitelná a nepříliš poškozená, ale fotografie se nějakým záhadným způsobem rozdrbala tak, že na ní nejsem skoro poznat.

Pas mám prošlej, takže jediné řešení mě napadlo, že abych nemusel čekat na vyřízení nové občanky a letěl o měsíc později, tak mě napadlo jestli by na tom letišti nepomohlo, kdybych si sebou vzal i řidičák (uplně nový, fotka super aktuální), aby si případně lidé při kontrole mohli selským rozumem dát dohromady, že jsem to opravdu já …

Co myslíte? Mám to risknout?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3323 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Myslím i,že byste měl být rozpoznání na občance,aby si nemysleli,že jste nějakej terorista,Řidičák k tomu asi stačit nebude.
Občanku s novým foto vám udělají na počkání.
Neriskoval bych to.
Doplňuji:
Každý občan starší 15 let s trvalým pobytem na území České republiky musí mít svůj občanský průkaz. Pokud to poruší, může se připravit na pokutu až 15 tisíc korun.
Zdroj: http://finance­.idnes.cz/kolik-stoji-vymena-osobnich-dokladu-d70-/viteze.aspx?c=A120801­_112510_viteze_bab
Není to zase tak drahé:http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/ruz­ne/obcansky-prukaz-informace-poplatky-nahradni-prukaz-pri-ztrate-platnost-narok-zados

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Být tebou, požádal bych o nový OP – lhůta pro vydání je sice 30 dnů, ale na úřadě se lze domluvit na jejím zkrácení (14 dnů v poho – samozřejmě ale asi jak s kým)…
😉
To, že by sis sebou vzal řidičák považuju za rozumné (navíc na základě něj můžeš v Irsku požádat o vydání tamního průkazu) – nikdy nevíš, co budeš k práci potřebovat…
___
Ale na to, že bys svou totožnost prokazoval občankou a fotku řidičákem, na to zapomeň… Chceš krmit úředního šimla selským rozumem???
Čirá bláhovost…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Do Irska za prací zásadně s doklady v pořádku.
Budete tam muset jednat s úřady, zaměstnavateli, …
I kdyby to prošlo u nás, můžete narazit v Irsku.
A problémy v zahraničí za to nestojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

„… nepříliš poškozená … fotografie se nějakým záhadným způsobem rozdrbala tak, že na ní nejsem skoro poznat“

ste bordelár a o svoje dokumenty sa nestaráte.
doklady máte mať zo zákone povinne VŽDY v poriadku.

tentokrát budem škodoradostný – dobre vám tak.

novú občanku s čakacou lehotou, resp. nový pas na počkanie (za mastný peniažtek, za blbosť sa platí).

vodičák vám je pri ceste do zahraničia na nič (ako osobný doklad), to by ste sa kľudne mohli identifikovať >tramvajenkou< alebo preukazom z knižnice.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Otoč to do Mnichova!
Doplňuji:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Nraqf7lU­IBU

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek