tomas405

Vadí mravenci na mrkvi?

Máme všechny mrkve na záhonu doslova obalené mravenci a jejich larvami, tak by mě zajímalo, co s tím, zda je tam nechat, nebo na ně koupit nějakou chemii?

Odpovědi
hanny 2

Tady jsem našla dotaz i odpověď,jedná se teda o ředvičky,ale třeba to tak funguje i s mrkví.

Dotaz

" Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli byste nevěděl jak se ekologicky a účinně zbavit mravenců, mám jich na pozemku poměrně dost a škodí mi nejen na ředkvičkách, navíc ředkvičky a ředkve mívám prolezlé od červíků. Tuhle jsem dokonce našel červíky ve stoncích kadeřávku, který byl na záhonu přes zimu. Mravenci mi okusují mladé lístky ředkviček, zelí a dalších rostlin, na mrkvi zase pěstují mšice. Tyhle zemní breberky mě odrazují od zahradničení, kterému se věnuji třetím rokem na ploše 400 m2."

Odpověď

" Půda je asi jednostranně unavená. Zkuste alespoň dva roky nepěstovat nic z čeledi brukvovitých, zkuste třeba okurky, rajčata nebo cibuli a česnek. To by mohlo pomoci na ty červíky. A mravencům se zase nelíbí časté okopávání a zálivka."

http://www.po­travinovezahra­dy.cz/redkvic­kovy-experiment-aneb-srovnani-sedmi-odrud/

anonym

Určitě jí prospívat nebudou,pokud už v okolí nemají nějaké to mraveniště třeba v zemině.Podhrabou vše,doporučil bych se jich zbavit mravenčím bufetem.
http://prima-receptar.cz/skodi-mravenci-na-zahrade/