Hamon

Vadí kvalitě konzumních brambor klíčky?

Chci dělat bramborový salát, ale jak tak koukám, brambory jsou naklíčené. Vadí to něčemu?

Nejlepší odpověď
anonym

Klíčky a jejich okolí (stejně, jako případně zelenou ´slupku´) okrájej – mohou obsahovat jedovatý solanin, zbytek bude OK…

Další odpovědi
jedlík

O tom solaninu je to pravda, ne že mohou, ale obsahují ho. Klíčky oloupat a to stačí, nemusíte se bát je vařit i ve slupce. Ani zvířatům by se z tohoto důvodu neměly vařit brambory s klíčky…
Doplňuji:
na salát se brambory pochopitelně vaří ve slupce…

kablik

vadi to jen k jídlu…