Altair-AC

Vadí, když při meditaci budu slyšet hlasy nějakých lidí? Vim ,že meditační hudba tomu nevadí …

Odpovědi
Drap

To je u každého jedince jiné. Někdo může meditovat uprostřed rušné ulice, někomu vadí jakékoli rušení.

Kepler

Záleží na schopnosti soustředit se a nenechat se rušit. Mně osobně by nějaké kdákání lidí při meditaci vadilo.

Kelt

Při hromadné meditaci budeš slušet hlas svého guru.

orestez

Tato hudba při poslechu ze sluchátek může být podkreslena ruchy zvuků lidí, dětí, žen, ptactvem nebo zvířat. Jen u těchto uvedených hlasů jde o melodické složky zvuků, které nejdou zařadit do mluvení. Tyto nemusí rušit. Záleží na odstupu hlasitosti těchto hlasů. Měly by, když už jsou, tvořit jen tiché podkreslení prostoru. Nejlepší je, aby meditující nemusel vnímat smysl hovoru. Za nejhorší meditaci – odpočinek – přemítání považuji smích, nepřirozený smích a kecy z ulice.

Organický ambient je hudba obsahující hlasy. Bývají upravené nebo zastřené tak, aby zanikla informace, ale byly součástí.
¾ hod. trvající hudba Jeana M. Jarre s žánrem ambient používá zpomalené hlasy analogickou cestou. Slyšíme tak něco jako povídání lvů, ale nikdy nejsme ovlivněni informací. Odkaz na URL nemám.

*

Hlasy jsou součástí hudby k meditaci

https://www.ja­mendo.com/trac­k/1304451/san­skrt-for-namlook
použity hlasy.

**
Počítání – meditace
https://www.ja­mendo.com/trac­k/843938/chro­nologie
Tam jsem při nahrávání usnul při počítání 89… Tento meditační track jsem plánoval půl roku.

https://www.ja­mendo.com/trac­k/1165583/rin­ger-02-track Organický ambient s autentickými hlasy dětí a jejich rodičů. Zvuky vznikající chůzí v suchém listí.

Název:
Programování mysli

https://youtu­.be/lZBPi0o3QAs
Doprovodný hlas v meditaci je žádoucí, který uvádí do řízené meditace. Skvělé. Ale není vůbec nutné vnímat každou větu, každé slovo. Meditující může klidně usnout.

_____________­_____________

Použití hlasů v odpočinku musí být zásadně neutrální. Výkřiky, příkazy, pláč nebo zfetovaní škodí a do meditací a relaxací nepatří. Jak v nahrávce, tak i z okolí, člověka poškodí. Vždy dbám na nezaujatost, čistotu, aby šel posluchač svou cestou.
Samozřejmě že při meditaci není nutná hudba. Není ani účelem, ale měla by být. Vůbec nemusí být ticho, nemusí hrát plytká hudba. Dá se skvěle meditovat při kytarách.
To bude asi o cítění toho kterého človíčka. Ale meditace by měla vést k rozjímání, k rozebrání něčeho. Relax zase k odpočinku bez podmínek.
Takže tvou otázkou jsi mě rozboural můj domeček. Co chci vlastně tvořit?
Spíš mě jde o zvuky a jejich zasazení. To ostatní, ten poslech, uvádí do odpočinku, do spánku, který tak potřebuju.