Jan12345

Vadí, když mi někdo zjistil přes Steam moji IP adresu? Jak to mohl zjistit a co s tím?

Vadí, když mi někdo zjistil přes Steam moji IP adresu? Jak to mohl zjistit a co s tim? Diky

Nejlepší odpověď
jpau

Nějak nechápu co by na tom mělo vadit. Tvojí IP adresu zná kde kdo, třeba i provozovatel tohoto portálu.

Podívej se na to takhle, znáš určitě spoustu lidí, kteří (alespoň rámcově) tuší, kde bydlíš. Nikdo tu informaci ale nepoužívá k tomu aby se k Tobě vloupal. S IP adresou je to stejné.

Na co může být IP adresa zneužita:

  • Můžeš se stát obětí útoku (získa IP adresu je první a nejjednodušší krok, který někdo musí udělat než na Tebe zaútočí) a stát se tak např. součástí něčeho, čemu se říká botnet a posílat třeba spam.
  • Můžeš anonymizovat chování někoho jiného (někdo jiný se prostřednictvím Tebe bude připojovat na internet, jakákoli kriminální činnost, kterou pak spáchá je „na Tebe“, nicméně k tomu, aby to někdo udělal je třeba splnit předchozí bod. Současně nejsi pro tyto účely lukrativní – např. neběžíš 24/7).
  • Někdo může s větší či menší přesností (podle toho kdo ti poskytuje internet) určit, odkud se fyzicky připojuješ (nějaký lokální wifi provider tě dovede tak max k ap, ale takové upc zná číslo tvých dveří), což se btw běžně používá – spustu webů např. pro objednání jídla, předpověď počasí apod. se snaží uhodnout, kde jsi a dát ti tak relevantní odpověď na Tvojí otázku (restaurace v okolí, lokální předpověď počasí aj). (pozn.: způsobů jak určit polohu je pochopitelně víc, nemusí být použita pouze IP)

Další odpovědi
Muffz

jak pise jpau, tvou IP zna temer kazdy. Uz kdyz posles email, tak ma prijemce tvou IP. Kazdy web zna tvou IP, kazda hra pres net si vycucava tvou IP. Neni to nic, co by zustalo skryto.

Dost dobre se da IP pouzit na DDOS utoky, booter, ip streser, kde je podstatou tak zahltit tvou sit, ze se ti snizi rychlost internetu na tvem pc na minimum. Nejvetsim problemem je, ze je to v podstate legalni a jen v hardcorovych pripadech je to trestny cin.