Lukáš Rusek

Vadí, když mi je 13 let a používám zubní pastu Vademecum?

Na obalu od zubní pasty Vademecum je napsáno, že pastu smějí používat jen dospělé osoby. Vadí to? Mám všechny zuby druhé.

Nejlepší odpověď
annas

Měl byste se zeptat svého zubního lékaře. On je odborník a určitě vám všechno vysvětlí a doporučí zubní pastu.

Našla jsem stránku o zubních pastách, zubní lékaři doporučují užívat pasty podle věku. Souvisí s množstvím fluoridu.

Měl byste si tedy vybrat jinou – doporučenou pro děti nad 6 let. Vademecum mezi nimi není.

Množství zubní pasty – pro školní děti je vhodná dávka pasty v rozsahu třetiny až poloviny pracovní části kartáčku.
Toto doporučení je však na obalech past připomenuto zatím jen u past
Oral B a Aquafresh."

MUDr. Zdeňka Šustová uvádí dole pasty, které by měly děti používat.
https://img.den­t.cz/a/e/e/6f­e/6fe/93694/u2­.pdf

.

Další odpovědi
yuko

Annas ma urcite pravdu. A nakonec proc se nezeptat sveho zubare.
Ja jsem si ve 13 urcite necistila zuby Perlickou – zubni pastou pro deti, doma byla jedna pro vsechny. Nebyl takovy vyber jako dnes, ale prodavalo se urcite minimalne 10 druhu zubnich past a vsechny byly kvalitni. Zdrave zuby mam stale a to mi uz davno neni 13.