iwrana

Vadí jezdit s vadným kloubem na poloose?

Syn měl na opravě dodávku wolksvagen a mechanik mu ho předal s tím,že je špatný kloub na poloose,ale že s tím může bez obav jezdit,že to ničemu nevadí,jenom to cvaká a že to vymění,až ho bude mít.Opravdu se s tím může jezdit a ničemu to nevadí,
Doplňuji:
Já mám s tímto automechanikem už jednu nepříjemnou zkušenost,kdy něco hodně bouchalo po jeho opravě v motoru a on tvrdil,že to nevadí,že si to sedne.Auto jezdilo týden a pak dojezdilo a musel ho spravovat znovu.Ted se bojím,aby ten kloub třeba nepraskl a nedošlo k neštěstí,nebo se nemuselo dát auto odtáhnout.

Nejlepší odpověď
honza19hk

jezdit se s tím dá,ale pokud je poškození velké neriskoval bych,že mi upadne poloosa pokud vyberu díru.Navíc to bouchá pokud jedeš po dírách nebo hrbolech.
Oni ty kuláky nejsou nesmrtelný na těch našich silnicích.
Doplňuji:
když máte s tím mechanikem potíže tak proč nejdete jinam??A jinak doporučuji ten kloub tedy dát jinýmu.Sám se nespraví a na delší cesty bych s tím moc nejezdil akor při tomto stavu silnic.Zatím třeba drží ale kdo ví jak dlouho,pokud to je ten v táhlech řízení tak nezatočíte,pokud to je ten kloub co drží kolo i s brzdama tak bych to neriskoval vůbec.

Další odpovědi
ReHu

Sice nejsem odborník, ale řekla bych, že asi záleží na tom, co je to za vadu a jak moc je vada velká. A to posoudí dobrý servisák.
Doplňuji:
Pokud bych měla i jen jednu špatnou zkušenost, určitě bch příště byla u jiného.
Už jsem to udělala a byl to soused z vesnice. nezdraví mě, ale já vím, že mám auto OK a že problém má on :).

iceT

http://www.po­radte.cz/auto-moto/10065-vadi-jezdit-se-spatnym-kloubem-na-poloose.html