annas

V TV můžeme zhlédnout různé krimiseriály. Odhalují skutečné postupy kriminalistů, napovídají potenciálním pachatelům?

Vzpomínáte si na některý český krimiseriál? Vyhovují vám víc domácí postavy nebo dáváte přednost cizím detektivům, kriminalistům či akčním scénám?

K položení otázky mě inspiroval článek v MF Dnes. Zajímají mě ale názory laiků.

Podobná otázka byla možná vložená, ale měla jiný charakter i rozsah.

Nejlepší odpověď
led

Nie, len vo filmoch je možná 100% objasnenosti kriminálnych činov. Realita je iná a pre laikov veeeeľmi nudná. Je to pomalá analytická práca, vyžadujúca okrem znalostí aj veľkú trpezlivosť.
Možno keby sme mali supermanov typu Kobra11, CSI, Maigreta, Holmesa, Klubíčka, radu Vacátka a nemôžem vynechať superdetektíva majora Zemana… kriminalita by nemala šancu.

Další odpovědi
Deli

Na krimi nekoukám, ale myslím si, že většina seriálů na nejrůznější témata jsou jen takové pohádky – lékaři se baví (nebo jen kroutí hlavou) u Růžovky i House, pravděpodobně i skuteční kriminalisté jasně vidí, že krimi není z pera odborníka.

Valky

Jediné krimi seriály, o kterých si sem jistá, že se opravdu hodně věnují tomu, aby bylo patrné, jaké postupy kriminalisté používaly podle skutečnosti, jsou z pera pana Moskalyka. Já osobně je naprosto miluju, protože 20. a 30. léta pro mě mají kouzlo ve všech směrech. :o) No, ale jak je tomu u jiných, to opravdu nevím. Můj „strejda“ je kriminalista a směje se postupům kriminálek – jako je Miamy atd.. Ale je možné, že Americe jsou na vyšší úrovni… Kdo ví? :o)))

anonym

Pokud má zahraniční seriál na téma kriminalistika,více než tři díly,nekoukám se a že jich v TV je!Ale rád jsem se díval na skvělou práci rady Vacátka a jeho chlapců z „mordparty“,sle­doval jsem s úžasem seriál „Dobrodružství kriminality“,kde bylo jasně vidět,jak se postupně začaly vyviíjet postupy při objasňování zločinů a také.....
Zkrátím to: to,co se ukazuje na TV obrazovkách je jen pro oko diváka.Amíci nejsou dodnes schopni objasnit mnohé zločiny,které se udály před mnoha lety.