Avatar uživatele
xiperio

V „tento počítač“ se mi zobrazuje USB flash disk (E). Ale v notebooku žádnou strčenou flešku nemám. Jde o virus?

Do noťasu (s Windows 10) strčím prázdnou 32 G flešku. Otevřu pak „tento počítač“ a objeví se mi:

Zařízení a jednotky (3)
Místní disk © USB flash disk(D) USB flash disk (E)
324 GB volných z 464 GB 32 GB volných z 32 GB 10 kB volných z 11,5 kB


Když tu flešku (E) otevřu tak se mi objeví, že je prázdná.
Když kliknu na „vlastnosti“, tak se objeví :
Využité místo 1,50 kB
Volné místo 10.0
Kapacita 11,5 kB
Jednotka E

Dole viz: obrázek (scren)


Zkusil jsem ji strčit do jiného notenbooku s Win 7 a tam se mi ta fleška (E) v (tento počítač) nezobrazí.

Zobrazí se jenom pevný disk© a ta prázdná(D)

Nevím co to je, a jsem z toho dost nervozní, jestli to éčko není nějaký špionážní wir.
Poradíte mi prosím co to je a jak to mám odstranit?

A ještě dodávám, že jsem na tom déčku měl před tím Linux, když jsem se potřeboval dostat na svá data s nefunkčním Windows. Linux jsem pak smazal.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1402 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Windows 10 od verze 1703 podporujou vytváření a používání více partition (oddílů) na flešce.
Starší OS Windows to neumí a neumí si s nima poradit, tudíž zobrazujou jen jednu partition a to tu, co je primární.
Tohle si myslím, že bude příčina.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

To, co jsi „dodal,“ je ovšem ta nejdůležitější informace :) tím, že smažeš Linux, tak samozřejmě nesmažeš tu strukturu dvou oddílů. Takže platí, co jsem ti psal v soukromých správách a teď to ještě upřesním, že nejlépe by si s tím poradil Linux. Vyhledej někoho, kdo má na PC Linux a on ti tu flešku dá do pořádku. Ale nejspíš by pomohly i ty dva programy pro Windows, které jsem zmiňoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

No, otázku příčiny situace asi řešit nebudeme, bambilion důvodů. Co dělat? Ve správě disků OBA oddíly smaž a vytvoř na flashce JEDEN oddíl z celé kapacity flashky. (aby ti nezůsatalo žádné volné místo [unused]) Pak flashku naformátuj dle potřeby (dnes obvykle NTFS nebo FAT 32).

Každopádně kdyby něco, tak utilita na práci s oddíly se ve widlích jmenuje DISKPART. Pracuje v příkazovém řádku. Tož v případě potřeby prostuduj (parametry příkazu) a použij. Hlavně vofafrně a s rozumem! Borců, kteří si „neradi“ či „omylem“ odebrali oddíl na ŠPATNÉM disku jsou mraky, až by jeden zdechl smíchem. ;) :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xiperio

Píšete, že primární. Ale jak to mám odstranit, aby se to nezobrazovalo? A co je vlastně na tom éčku nahrané?

před 1402 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Objevuje se to E vždy zároveň s D? Potom váš PC z nějakého důvodu bere flashku jako dva disky …

před 1402 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Ano, objeví se to jen, když tam strčím déčko. Ale ještě mi nejde na rozum, co to tam na tom éčku je teda nahrané?

před 1402 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Nic – resp. nějaký malý systémový soubor těch Linuxů (viz odpověď cochee). Pokud se flaska prázdná (i to D:) tak bych pokračoval „Jak sloučit oddíly disku“: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-sloucit-oddily-usb-flash-disku nebo odpověď aliendrone

před 1402 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet