xiperio

V „tento počítač“ se mi zobrazuje USB flash disk (E). Ale v notebooku žádnou strčenou flešku nemám. Jde o virus?

Do noťasu (s Windows 10) strčím prázdnou 32 G flešku. Otevřu pak „tento počítač“ a objeví se mi:

Zařízení a jednotky (3)
Místní disk © USB flash disk(D) USB flash disk (E)
324 GB volných z 464 GB 32 GB volných z 32 GB 10 kB volných z 11,5 kB

Když tu flešku (E) otevřu tak se mi objeví, že je prázdná.
Když kliknu na „vlastnosti“, tak se objeví :
Využité místo 1,50 kB
Volné místo 10.0
Kapacita 11,5 kB
Jednotka E

Dole viz: obrázek (scren)

Zkusil jsem ji strčit do jiného notenbooku s Win 7 a tam se mi ta fleška (E) v (tento počítač) nezobrazí.

Zobrazí se jenom pevný disk© a ta prázdná(D)

Nevím co to je, a jsem z toho dost nervozní, jestli to éčko není nějaký špionážní wir.
Poradíte mi prosím co to je a jak to mám odstranit?

A ještě dodávám, že jsem na tom déčku měl před tím Linux, když jsem se potřeboval dostat na svá data s nefunkčním Windows. Linux jsem pak smazal.

Nejlepší odpověď
anonym

Windows 10 od verze 1703 podporujou vytváření a používání více partition (oddílů) na flešce.
Starší OS Windows to neumí a neumí si s nima poradit, tudíž zobrazujou jen jednu partition a to tu, co je primární.
Tohle si myslím, že bude příčina.

Další odpovědi
cochee

To, co jsi „dodal,“ je ovšem ta nejdůležitější informace :) tím, že smažeš Linux, tak samozřejmě nesmažeš tu strukturu dvou oddílů. Takže platí, co jsem ti psal v soukromých správách a teď to ještě upřesním, že nejlépe by si s tím poradil Linux. Vyhledej někoho, kdo má na PC Linux a on ti tu flešku dá do pořádku. Ale nejspíš by pomohly i ty dva programy pro Windows, které jsem zmiňoval.

aliendrone

No, otázku příčiny situace asi řešit nebudeme, bambilion důvodů. Co dělat? Ve správě disků OBA oddíly smaž a vytvoř na flashce JEDEN oddíl z celé kapacity flashky. (aby ti nezůsatalo žádné volné místo [unused]) Pak flashku naformátuj dle potřeby (dnes obvykle NTFS nebo FAT 32).

Každopádně kdyby něco, tak utilita na práci s oddíly se ve widlích jmenuje DISKPART. Pracuje v příkazovém řádku. Tož v případě potřeby prostuduj (parametry příkazu) a použij. Hlavně vofafrně a s rozumem! Borců, kteří si „neradi“ či „omylem“ odebrali oddíl na ŠPATNÉM disku jsou mraky, až by jeden zdechl smíchem. ;) :D

xiperio

Píšete, že primární. Ale jak to mám odstranit, aby se to nezobrazovalo? A co je vlastně na tom éčku nahrané?

Pepa25

Objevuje se to E vždy zároveň s D? Potom váš PC z nějakého důvodu bere flashku jako dva disky …

xiperio

Ano, objeví se to jen, když tam strčím déčko. Ale ještě mi nejde na rozum, co to tam na tom éčku je teda nahrané?

Pepa25

Nic – resp. nějaký malý systémový soubor těch Linuxů (viz odpověď cochee). Pokud se flaska prázdná (i to D:) tak bych pokračoval „Jak sloučit oddíly disku“: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-sloucit-oddily-usb-flash-disku nebo odpověď aliendrone