led

V súvislosti s helmou na kole

ma napadla myšlienka:
1 -je povinnosť pri jazde na bicykli mať helmu?(neudané kde)
2 -je povinnosť pri jazde na bicykli mať helmu na hlave?
Myslím právnu otázku, nie bezpečnostnú.
Z hľadiska bezpečnosti prirodzene na hlave.
Doplňuji:
Pán Dr.Axl, asi ste nechtiac prehliadli formuláciu. Prirodzene, aj keď už horšie vidím, tú modrú lištu sem tam použijem. Ano, práve pri včerajšej otázke ma toto napadlo.
Veľa ľudí síce vozí helmu so sebou, ale nemá ju počas jazdy na hlave. Porušujú týmto vyhlášku? Podmienku spĺňajú, majú helmu. A nie sú to len ciklisti, ale aj korčuliari -helma zavesená na opasku, alebo voľne kymácajúca sa na hlave( pri páde samozrejme padne prvá).

  • iv-, tu Dr.Axl splnil svoju užívateľskú povinnosť, právom kritizoval. Žiaľ, neprečítal si otázku presne.

Ďakujem každému, kto sa nad použitím ochranných pomôcok trocha zamyslel.

Nejlepší odpověď
anonym

Když už napomínáme nováčky, aby používali modrou lištu, nedá mi to, abych si nerýpl.

  1. Otázka byla plně zodpovězena včera vč. odkazů na starší.
  2. Jste tu od 10/2009, za tu dobu jste už mohla pozbýt začátečnických nešvarů.

P.S. Otázka byla poprvé položena již před 710 dny, tehdy s 21 ohlasy.
Doplňuji:
Sorry, nechtěl jsem se nikoho dotknout, jen jsem prostě a racionálně konstatoval fakta (a míněno v dobrém, kde jsou tázaná fakta).
Právě ve včerejším komentáři a explicitním znění je uvedeno, že přilba je povinná do 18 let a pochopitelně je i uvedeno znění, že přilba musí být řádně nasazena a připevněna.
V dalším textu je návod, aby bylo kryto čelo a pod řemínky se vešly max. 2 prsty. Pokuty za porušení 100–2000 Kč.
Bavíme se o faktech, oprosťme se od subjektivity a vztahovačnosti a pokusme se číst opravdu pozorně. Já jsem tak učinil, viz citace.
P.S. -iv-, všichni máme starost o tvůj tlak, pro ranní čtení Odpovědí doporučuji dubléra, který nejprve přečte a pak ohleduplně tlumočí, aby nedošlo k fatálnímu ohrožení zdravotního stavu.

Další odpovědi
Itter

  1. Povinnost je to na silnicích, pro děti do 15 nebo 18 let, teď si nejsem moc jistý

2)Teoreticky – Za jízdy to povinnost je, ale při stání nikoli

anonym

Dr. Axl !!!!!!! Ja mam nizky tlak , zatim ale nepouzivam zadne leky. Ani do budoucna nebudu zadne potrebovat ! Podivam se po ranu na odpovedi a hned mi vyskoci. !
Nechte prosim nasi Led at se pta . Na napominani tu mame Adminky. A me maji radi. :-p
A za rok by to tady mohlo vypadat takhle : Podivejte se do modre listy …
Vygooglujte si to …
P.S. Led by napr. chtela odpoved zrovna ode me.! Tak vam Led pisu : Na tuhle vasi otazku neznam odpoved. 🙂
Dr. Axl , cekam na palecek. ! 🙂 Jak pisi casto o tolerantnosti , to plati pro vas ostatni porad … jen pro me OBCAS ne. ! 🙂

  • iv-

baghira

Zákon o silničním provozu, paragraf 58/1:

Cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přílbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě.

Vyřízeno bez dlouhých keců.

anonym

Jen jsem se řídil kodexem, který nás nabádá k pravidlům, o nichž jsem se asi naivně domníval, že jsou závazná pro všechny.

anonym

Led , Dr. Axl smi kritizovat , ale ne nas dve !! To ho MUSIME odnaucit. Jak na nej ?? Neco musime vymyslet. 🙂 -iv-

anonym

Ja si delala legraci !! Uz me znate. 🙂 Tak priste MUSITE uz byt jenom hodny. ! Ok ??????? -iv-

anonym

  • iv-, pokud to bylo na mne tak OK!

led

V prípade bezpečnosti nepovažujem žiadnu otázku, aj opakovanú po dlhšej dobe (v tomto prípade 2 roky) za zbytočnú.
Prevenciou predchádzame škodám.

anonym

Citace, na něž jsem odkazoval nebyla před 2 roky, ale pouhým 1 dnem.
Ano, bezpečnost je důležitá, ale jasné znění, že přilba je povinná do 18 let, je zcela jednoznačná.
Stejně jako pro řízení je nutný ŘP (v autě, ne doma, kde nám není nic platný).

led

Súhlasím s vami, ten včerajšok som akosi prehliadla.
Neodpustím si ale kritický pohľad na všetkých dospelých -teda aj mňa-,keď to všetci vieme, prečo nič proti nepoužívanie nič nerobíme.
Myslím si, že v prípade bezpečnosti, opakovania nie je nikdy dosť.
PS.
polepším sa, pokúsim sa v budúcnosti lepšie formulovať otázky a čítať všetko k danej otázke 🙂