HarpPlayer

V souvislosti s Coronavirem se teď často používá sousloví „STUPEŇ PROMOŘENÍ“ Co přesně znamená tento termín?

Jak se udává?
V procentech?
A je to podíl ČEHO k ČEMU?

Wikipedie mlčí…

Díky moc.

Odpovědi
Edison

Udává se v procentech nosičů z celkového počtu populace. Jinak je to v zásadě opak chytré karantény. Jde tedy o to, že až je příslušný patogen významě potlačen, typicky úplnou karanténou všech přenašečů, začne se přenašeč řízeným způsobem uvolňovat do zbytku populace a přísně se sleduje postup nakažení ve zbytku populace. Podle křivky jsou pak uvolňováni nebo naopak utlumovány další přenašeči. Proto řízené promoření.

Drap

Promoření je to, že zdravý jedinec se setká s nákazou.V tomto případě s corona virem. Tím dojde k jeho infikaci a při mírném průběhu se u něho vytvoří obrané protilátky. Pokud neni vakcina, nelze promořovat rizikové skupiny. Procento se udává v procentu promořeného obyvatelstva.

annas

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zacina-pruzkum-promoreni-ceska-vysledna-cisla-chteji-experti-co-nejvyssi-99704?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=ar­ticle-detail

"Co je promořenost:

Podle lékařských slovníků je jako promořenost označována míra kontaktu populace či její části s určitým (choroboplodným) zárodkem, prokázaná většími studiemi na základě například sérologických vyšetření

Termín „promoření“ vzbudil v minulých dnech u veřejnosti spíš negativní konotace. Podle některých odborníků by ho ale lidé měli chápat spíš jako postupné získání kolektivní imunity nebo snížení vnímavosti vůči viru než živelné šíření nemoci.

„Myslím, že ač si to neradi připouštíme, většina z nás se s virem setká, ale většina to také přejde bez nepříznivých příznaků,“ uvedla pro Seznam Zprávy imunoložka Blanka Říhová s tím, že promoření může trvat měsíce. „Abychom virus porazili, mělo by se promořit 70 procent populace,“ dodala.

Udává se v procentech.

Více se dovíte v odkazu.

Edison

Jinak kdybys právě teď poslouchal média a nehledal jen na Wiki, ale i na jiných zdrojích, tak toho najdeš mraky.

HarpPlayer

Tak tohle je, milý pane Edisone, přesně ten typ ODPOVĚDÍ NA H…
Máte něco PŘÍNOSNÉHO ?
Třeba nějaký konkrétní ODKAZ ?
PS: To doma také všem sousedům v domě TYKÁTE?

Edison

Odpověď na „kolik je jedna plus jedna“ cheš taky nalinkovat? Odpověděl jsem dost jasně. A vykám těm, co za to stojej, nebo kým zcela pohrdám.

HarpPlayer

Tak teď ses opravdu předved jako největší chytrolín na světě… ☹

Příště se prosímTě ozvi jen až budeš mít v rukávu NĚCO SKUTEČNĚ UŽITEČNÉHO.

Takhle tu jen lidi připravuješ o čas.