v sobotu mam závody a jsem nachlazená,,

mam kašel a rýmu potřebuju to vyléčit do soboty.. nejaké dobré rady?..
Doplňuji:
no chvílema me zaškrabe v krku tak zakašlu a rýma neni až „Tak silná“…

Nejlepší odpověď
Drap

Léčené nachlazení a rýma trvá většinou asi 7 dní. Neléčená rýma a nachlazení trvá většinou týden. Pokud jsi opravdu silně nachlazená tak do soboty to nestihneš. Pomoci ti může hodně horkého čaje s citronem a teplo.

Další odpovědi
Anna007

Můžeš se z toho dostat za 3 dny, když každý den uděláš 4 věci : 1) ber něco jako Mucosolvan, Ambrobene apod.

  1. každý den sněz v pomazánce nebo jakkoli jinak alespoň půl menší syrové cibule – to je proti virům a na odhlenění.
  2. každý den nějaké pomeranče, jak mají v Lidlu to dvoukilové balení, ty jsou nejúčinnější, aspoň jak to mám vyzkoušené.
  3. vůbec nejez žádné mléčné výrobky a hlavně ne normální mléko (je to hodně hlenotvorné)

no a plus třeba bezový čaj apod, takové další věci proti nachlazení a být aspoň 2 dny trochu v teple a odpočívat.

celie

zkus Coldrex čaj,je tam pět sáčkú.Nám to pomohlo.A dostatek tekutin,a samozřejmě pokud to jde tak ležet,a nenamáhat se zbytečně.Ale pokud se ti to do pátku nezlepší ale zhorší jdi k doktorovi,at nemusíš o víkendu jezdit na pohotovost,

kamila44444

Jaké závody? :)) Jinak, podle toho jaký máš kašel. Pokud suchý, tak ber kapky, abys vykašlávala hleny. Pokud už vlhký, tak to už stačí jen vykašlávat. Co se týče rýmy, neměla by ses fyzicky namáhat, pij čaje, buď v teple a zkus také doplnit vitamíny citrusy. Snad to pomůže :)