tony2412

V šachách začíná vždy bílý, nelze to považovat za určitou formu rasismu?

Odpovědi
Kepler

Ne, protože si před zápasem můžeš náhodně zvolit (v jedné sevřené pěsti černý, ve druhé bílý pěšec). Při odvetě hraješ s druhou barvou.

Kelt

Jednak je to tradice a následek volby. U fotbalu si taky mužstvo vybere stranu nebo výkop. A když hraješ piškvorky , tak tam volíš mezi kolečkem a křížkem, to je přece taky určitý rozdíl.

Edison

Keplere, Tony se neptá na hráče, ale na figurky. Ano, je to rasizmus! Měl bys navrhnout změnu pravidel!!! 😁

ten který je

Lidi neblázněte,nebo se dočkáme zákazu pravidel této krásné hry,zákazu světlého piva či bílého pečiva.Zní to jako legrace,ale lidi začínají blbnout.
https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/nizozem­sko-mikular-premier-rutte-cerny-petr-rasismus-aktiviste-diskriminace.A200605_120­017_zahranicni_jhr

anonym

Chcešli to vyvážit, můžeš začít klidně černými figurkami, ale pšt!

EKSOT123

Dobrá připomínka! 🙂 Ale když bychom to měli vzít reálně, tak bílá spíš evokuje mír a černá útok. Proto myslím, že bílý začíná pro navození mírového ducha hry.

anonym

Ne, nelze. Nebuďme idioti a netahejme všude tyhle blbosti.

ElonMusk

Jistě, že lze. Vše je možné.

Kepler

Edison: jenže figurky samy netáhnou a při odvetě by to byl rasizmus naruby. Jen je třeba si dávat pozor, u šachů neklimbat, jinak hrozí, že si pinďourem vypíchneš oko!

Edison

Netáhnou figurky, taky nejde o rasizmus vůči hráčům, ale hráčů vůči figurkám. Ale jo, jinak kdyby to bylo obráceně, byl by to rasizmus naruby. Měli by táhnout hezky společně… A oba hráči stejnými tahy, aby to nebyla dyskymynáce… 😁